Kimsenin size Blue Lagoon İzlanda


Maceraperest Kate hakkında söylemediği şeyler bağlı kuruluş bağlantılarından oluşuyor. Bu bağlantılardan bir satın alma işlemi yaparsanız, size ek bir masrafla tazminat yapacağım. Teşekkürler!

Twitter’da paylaş
Facebook’ta Paylaş
Pinterest’te Paylaş
E -posta ile paylaşın

Mavi Lagoon İzlanda’yı ziyaret etmek, bu gizemli, dondurucu ulusa göz atan herhangi bir kişiye ihtiyaç vardır! Blue Lagoon, İzlanda’daki en önde gelen tatilci cazibe merkezidir – İzlanda’ya Gos’a popüler Blue Lagün’e güzergahlarına bir gezi yapan hemen hemen her gezgin gibi görünüyor.

Ve en önde gelen varış noktası olarak, İnternet’teki Blue Lagoon İzlanda için birçok rehber ve nasıl tos var. Ancak dürüst olmak gerekirse, tam olarak ne kadar tanımadığım şeylere şaşırdım.

Bu jeotermal sağlık kulübü, gözü tatmin etmekten çok daha fazlasıdır. Sıcak su ve ikna edici atmosfer arasında, bu İzlanda gezinizdeki en unutulmaz duraklardan biri olabilir.

İzlanda mavi lagünü farklı hava türlerinde birkaç kez kontrol ettim. Fotoğraflarımla görebileceğiniz gibi, Mayıs ayında çarpıcı bir günde mavi lagün gördüm; Aynı şekilde Mavi Lagoon’u soğuk ve yağmurlu bir Ağustos gününde kontrol ettim. İdeal değildi, ancak yağmurdaki mavi lagünü kontrol etmeye değerdi.

Blue Lagün’e gitmeden önce, bilmeniz gerekenler.

Bu yayın en son Haziran 2022’de güncellendi.

Mavi Lagün Covid Bilgisi (2022)

Blue Lagoon, İzlanda’nın giriş önlemlerinin ötesinde ek Covid prosedürleri almıyor. İzlanda ziyaretçiler için mevcuttur ve COVID testi gerekmez.

Birçok kişi Covid enfeksiyonu nedeniyle son dakika gezilerini iptal ediyor. Blue Lagoon’daki 2022 rezervasyonunuzu iptal etmeniz gerekiyorsa, tam geri ödemeler 48 saat önceden onurlandırılacaktır.

İçindekiler

Mavi Lagün Covid Bilgisi (2022)

Reykjavik’teki mavi lagün İzlandalı mavi lagün?
Mavi lagün doğal bir bahar mı?
Blue Lagoon’a gitmek için en iyi zaman
Geceleri mavi lagün
İzlanda mavi lagün saatleri
Mavi lagün ne kadar derin?
Mavi lagün sıcaklığı
Mavi lagünün tıbbi faydaları var mı?
Mavi lagüne girmeden önce duş almanız gerekiyor mu?
İzlanda’ya uçuşunuzdan önce veya sonra mavi lagün rezervasyonu yapmalısınız mı?
İzlanda’da mavi bir lagün daha bir gezi ile entegre etmelisiniz?
Saçlarınız Mavi Lagün’de yok edilecek.
İzlanda mavi lagün fiyatlandırması
Mavi lagünün etrafında dolaşabilir misin?
Blue Lagoonmoss restoranında yemek
Lav restoranı
Spa restoranı

Mavi lagün deneyimim
Mavi Lagüne Alternatifler
Mavi Lagoon İzlanda Adresi
İzlanda’da performans gösterilecek şeyler
İzlanda’nın en reykjavik otellerinde nerede kalır
En İyi Reykjavik Daireler

Mavi lagün önemli bilgi

Blue Lagoon İzlanda’ya girmek için rezervasyon yaptırıyor musunuz? Blue Lagoon, biletler sıklıkla sunulduğundan, geliştirme rezervasyonlarını güçlü bir şekilde önermektedir. Ancak gerekirse kapıda rezervasyon yapabilirsiniz.
Mavi lagünde su ne kadar sıcak? Mavi lagünün sıcaklığı 37-40 santigrat (98-104 Fahrenheit) ve sıcak bir banyo gibi hissediyor.
İzlanda’daki mavi lagüne gitmek için kaç yaşında olmalısın? Mavi lagüne gitmek için minimum yaş iki yaşında. 13 yaşın altındaki çocukların bir yetişkin tarafından gitmesi gerekir; 8 yaşın altındaki çocukların floaties giymesi gerekir (girişte ve ücretsiz olarak sunulan).
Mavi lagünde gözlük veya kontak takabilir misiniz? Blue Lagoon, lenslerle iletişim kurmamayı önerir. Reçeteli gözlük takarsanız, onları giyebilirsiniz, ancak mavi lagün onlara zarar verebileceği için onları ıslatmayın.
İzlanda’daki mavi lagün doğal bir fenomen mi? Gerçekten değil! İzlanda’daki birçok kaplıca doğaldır, ancak mavi lagün değil.
Mavi lagünde saçlarınızda ne olur? Sonuçlar güzel olmadığı için saçınızı mavi lagünde ıslatmayı önlemeye çalışın ve önceden saç kremi içinde kaplayın.

Mavi Lagoon İzlanda

Reykjavik’te mavi lagün mü?

Mavi lagün Reykjavik’te değil. Grindavík kasabasında, Keflavík dünya çapında uçuş terminaline yakın ve Reykjavik’e yaklaşık 45 dakika uzaklıktadır.

İzlanda nüfusunun üçte ikisi Reykjavik’te çevrimiçi olabilir, ancak mavi lagün oldukça uzaktır. Bir araba kiralamadıysanız, bir tur şirketi ile transfer rezervasyonu yaptırmanız gerekir. Reykjavik’ten gidiş-dönüş ulaşım ile Blue Lagoon biletleri burada rezervasyon yapabilirsiniz. Sürücü her şekilde yaklaşık 45 dakika sürer.

Bununla birlikte, Reykjavik muhteşem bir şehirdir ve burada bulunan mavi lagünü kontrol etmek ve yakın bölgeyi kontrol etmek için en iyi seçimdir. Reykjavik’te nerede kalacağınız için aşağıya bakın.

Mavi lagün doğal bir bahar mı?

İzlanda mavi lagün doğal bir bahar değil. İzlanda doğal kaplıcalarla dolu bir ülke olsa da, mavi lagün gerçekten bunlardan biri değil. Arazi doğaldır, havuzunu şekillendiren lav gibi, HoweveR Sıcak su, yandaki jeotermal elektrik santralinden akışın sonucudur.

Tesis önce geliştirildi ve sıcak güç yaratmak için İzlanda’nın volkanik manzarasını kullanıyor. Akış doğrudan mavi lagüne süzülür, bu da suyu ısıtan şeydir.

Bu onun tehlikeli veya toksik olduğunu göstermez – ondan uzak! Hala mineral açısından zengin suya sahip jeotermal bir havuz. Mavi lagün, birçok insanın olduğuna inandığı doğal fenomen değildir.

Blue Lagoon’a gitmek için en iyi zaman

İzlanda’daki mavi lagüne gitmek için en iyi zaman ne zaman? Mavi lagün İzlanda’da gitmek için en önemli cazibe merkezlerinden biridir, bu yüzden kalabalıkları önlemek için seyahatinizi çok dikkatli bir şekilde planlamanızı öneririm.

Eğer bölgeyi kendinize almak istiyorsanız, açılır açılmaz gitmeyi öneririm, sabah ilk şey. Soyunma odasında acele ettikleri kadar açılırken Blue Lagoon idealinde bekliyorsanız, içindeki ilk kişi olabilirsiniz! (Uzun bir çizgiyi önlemek veya içinde başka insanlar olmadan fotoğraf çekmek istiyorsanız, bu aynı şekilde en iyi seçimdir.)

Biraz aşırı bir kazanç olmak istiyorsanız, Reykjavik uçuş terminalindeki uçuş rutinini inceleyebilir ve en az uçuşun yanı sıra çıkışın yanı sıra seyahatinizi planlayabilirsiniz. Şahsen, bunun biraz aşırıya kaç olduğuna inanıyorum, ancak veri için çevrimiçi olan bazı insanlar bunu yapmaktan zevk alıyor.

İzlanda’ya gitmek için en iyi zaman açısından seçenekleriniz var. İzlanda yıl boyunca son derece belirgin olsa da, İzlanda en yoğun ve yaz aylarında çok maliyetli. Bu, uzun günleriniz (ve gece yarısı güneş!), En keyifli hava durumu (İzlanda’da hava durumu acımasız ve sürekli değişen yıl boyunca değişebilir) ve mevcut en fazla aktivitenin olduğu zamandır.

Yaz aylarında İzlanda’ya gitmeyi seçerseniz, vaktinden önce olabildiğince çok rezervasyon yaptığınızdan emin olun. Bir sürü otel, uçuş ve aktiviteler önceden sunulmaktadır.

Kış, İzlanda’daki turizm için yılın en yavaş zamanıdır. Daha sessiz bir İzlanda yaşamak istiyorsanız, kış aylarında son derece kontrol etmenizi öneririm. Ziyaret etmek için daha uygun fiyatlı bir zaman olduğunu, uçuşların daha ucuz olacağını ve daha az gezinin yanı sıra etkinliklerin de mevcut olacağını unutmayın.

İzlanda’daki kuzey ışıklarını görmeyi mi düşünüyorsunuz? Kuzey Işıkları (Aurora Borealis) kış aylarında ve Vernal ve sonbahar ekinokslarının etrafında görülmesi muhtemeldir (21 Mart ve 21 Eylül). Onları yaz aylarında görmeniz pek olası değil.

Ancak, kuzey ışıkları da öngörülemez. En iyi çabalarınıza rağmen, onları göremeyebilirsiniz. Birçok İzlanda tatilcisi şanslarını kaçırmaktan memnun değildi.

Benim tavsiyem? Kuzey ışıkları hakkında seyahatinizi yapmayın. (Açıkçası, Alaska’nın yanı sıra Kuzey Norveç gibi Kuzey Işıkları’nı görmek için İzlanda’dan çok daha güvenilir yerler var.) Dikkatli iyimserlik ile içeri girin. Kuzey ışıklarını görürseniz harika! Eğer yapmazsanız, hala İzlanda’ya eğlenceli bir gezi geçirdiniz.

Geceleri mavi lagün, pixabay aracılığıyla
Geceleri mavi lagün

Geceleri mavi lagüne gidebilir misin? Gerçekten de – ancak açılış saatleri yılın zamanına göre değişir. Ağustos ayı ortalarında Haziran ayından itibaren, Mavi Lagün 23: 00’a veya gece yarısına kadar açıktır. Yaz aylarında, gece yarısı güneşi her zaman biraz ışığa sahip olmanızı sağlar.

Geceleri İzlanda Blue Lagünü’nü kontrol etmenin bir avantajı, huzurlu, gölgeli, neredeyse ürkütücü bir atmosfere sahip olmasıdır. Çocukların birçoğu gece kalacak.

Bununla birlikte, karanlık bir gökyüzünün altında geceleri mavi lagünün fotoğraflarını çekmeyi planlamayın. Yaz aylarında giderseniz, Temmuz ayında gece yarısı sadece biraz alçakgönüllü olacak; Açıkçası, Aralık ayı sonlarında saat 21: 00’de çok daha karanlık olacak.

Blue Lagoon İzlanda’daki kuzey ışıklarını görmek mümkün mü? Bunu planlamayın. Kuzey Işıkları hakkında gördüğünüz resimlerin çoğu, ışık kirliliği bitmeyen yerlerde olmuştur. Mavi lagün ışık dolu. Uygun Kuzey Işık Gezileri sizi görmek için şehir dışına çıkaracaktır.

İzlanda mavi lagün saatleri

1 Ocak-30 Mayıs: 08:00-9: 00
31 Mayıs-27 Haziran: 07:00-11: 00
28 Haziran-18 Ağustos: 07:00-12: 00
19 Ağustos-31 Aralık: 08:00-9: 00

Mavi lagün ne kadar derin?

Mavi lagün maksimum 1,7 metre (4,7 feet) derinliğindedir.

Bu nedenle, tüm çocukların mavi lagündeyken bir koruyucuya sahip olmaları gerekiyor.

Mavi lagün sıcaklığı

Mavi lagün inanılmaz derecede ılık suya sahiptir. Normalde 37 ve 40 santigrat derece (98 ve 104 Fahrenheit) arasında değişen bir su sıcaklığına sahiptir.

Harika bir sıcak banyo gibi geliyor. Bununla birlikte, dış sıcaklığın yanı sıra hava durumu durumunun sıcaklığın biraz daha yüksek değişebileceğini gösterdiğini unutmayın.ve daha düşük.

Mavi lagünün sıcaklığı, soğuk bir günde kızarmış ekmek için yeterlidir.

Mavi lagünün tıbbi faydaları var mı?

Mavi lagünün yanı sıra, dünyadaki jeotermal kaplıcaların, kaplıcalarının tıbbi durumlara, özellikle cilt hastalıklarına yardımcı olabileceğini çıkarmak gibi fark edebilirsiniz. Mavi lagünün tıbbi faydaları ilk olarak Keflavík’ten sedef hastalığı için tedavi bulmaya çalışan genç bir adam olan Valur Margeirsson tarafından bulundu.

Margeirsson görünüşe göre sedef hastalığına İzlanda’nın mavi lagününde düzenli ıslatmalardan davrandı. Tabii ki, bunun gibi masalların her zaman bir tuz tanesi ile alınması gerekir. Yine de, cilt koşullarına sahip birçok insan böyle bir atmosferde maliyetten zevk alır.

Her zaman olduğu gibi, tıbbi endişeleriniz varsa, bir tıp uzmanıyla konuşun.

Mavi lagüne girmeden önce duş almanız gerekiyor mu?

Avrupa’daki ve dünyanın dört bir yanındaki kaplıcalardan farklı olarak, havuza girmeden önce duş almanız gerekir. İzlanda mavi lagün ek olarak bir adım ve çıplak duşa ihtiyaç duyuyor.

Toplumda çıplak olmak istemiyorsanız endişelenmeyin. Duş alanında açıkta bazı duş kabloları varken, artık gizlilik için kilitlenen bir dizi duş tezgahı var.

Çok daha fazla gizlilik düşünüyorsanız, geri çekilme SPA seviyesi biletleri ile kişisel değiştirme alanlarına erişirsiniz. Aşağıda çok daha fazlası.

Saçlarınızın yanı sıra durulandıktan sonra, banyolarınızı uyum sağlayabilir ve mavi lagünün içine girebilirsiniz.

İzlanda’ya uçuşunuzdan önce veya sonra mavi lagün rezervasyonu yapmalısınız mı?

İzlanda’ya uçuşunuza mavi lagüne gitmenizi zamanlamaya çalışın. İzlanda’ya inanılmaz derecede erken uçuşlarınız varsa, bunu yapamayabilirsiniz – ancak bir sabah veya öğleden sonra varışınız veya öğleden sonra veya akşam kalkışınız varsa, havaalanına yönelik yöntemde İzlanda’nın Mavi Lagünü’ne çarpmaktan yararlanmalısınız. .

Mavi lagün Reykjanes Yarımadası’nda, Keflavik uçuş terminaline Reykjavik’ten çok daha iyi bulunur. Uçuş terminaline giden mavi lagüne gitmek size zaman kazandıracak. Blue Lagoon İzlanda, uçuşunuzdan önce biraz rahatlamak için en iyi yerdir.

Eğer durum buysa, Blue Lagünü aracılığıyla kişisel bir uçuş terminali transferi rezervasyonu yapmanızı öneririm. Bu, Keflavík havaalanına yönelik yöntemden lagünden zevk almanız için iki saat sağlayacak ve kendinize İzlanda’da başka şeyler yapmak için çok daha fazla zaman sunacak, ayrıca yabancılarla otobüse binmekten endişe etmek zorunda kalmayacaksınız.

İzlanda’yı Kuzey Amerika ve Avrupa arasında bir mola olarak kontrol ediyorsanız, Kuzey Amerika’dan İzlanda’ya Avrupa’ya Mavi Lagünü kontrol etmek için çok daha pratik zamanlar keşfedeceksiniz. Kuzey Amerika’ya.

İzlanda’da mavi bir lagün daha bir gezi ile entegre etmelisiniz?

İzlanda’yı sadece birkaç gün boyunca kontrol ediyorsanız, günde birkaç etkinlik içeren Günü gezileri rezervasyonu yaparak zamandan ve paradan tasarruf edebilirsiniz. Mavi lagün gezisini bir aktivite daha entegre etmek için kötü bir yöntem değil! Tam burada bazı öneriler:

1) Mavi lagünün yanı sıra Altın Çember gezisine de gidin.

2) Mavi lagünü ziyaret edin, Altın Çemberi gezin ve Kerid Volkan Krateri’ne gidin.

3) Mavi Lagün’e git ve seyirden zevk alan bir balinaya gidin.

4) Mavi Lagün’e gidin ve Reykjavik’in kültürel gezisi gezisine çıkın.

Bu gezilerin dördü de Mavi Lagün’e fiyattaki girişi içeriyor. Şahsen Blue Lagünün bir Altın Çember turu yapmak için büyüleyici bir yöntem olduğuna inanıyorum.

Saçlarınız Mavi Lagün’de yok edilecek.

Herkesin belirttiği tek şey, “Büyük Bırakma Saç Kremi kullanın”. İzlanda Blue Lagünü’ndeki dolap alanları, bunu kolaylaştırmak için çok saç kremi sunuyor.

Mavi Lagün’deki su saçlarınız için harika değil. Doğal siyah saçlarınız, kıvırcık saçlarınız veya renkle tedavi edilen saçlarınız varsa özellikle dikkatli olurum.

Kıvırcık saçlarımın iyi olacağına inanıyordum. Saçlarımı saç kremi olarak örttükten, bir Fransız bükülmesinde bükdükten, saç kremini bıraktıktan ve mavi lagüne girdikten, sonra dışarı çıktıktan, saçlarımı duruladıktan, deli gibi koşullandırdıktan ve içeride bıraktıktan sonra Bir kez daha – saçlarım önümüzdeki beş gün boyunca yok edildi.

Önerilerimi al – Saçınızı koşullandırsanız bile, suya dokunmasına izin vermeyin. Eğer yapmazsanız pek kaçırmazsınız. İsterseniz yüzme kapağı giymeyi seçebilirsiniz, ancak başınızı kuru tutmak çok daha iyidir.

Mavi lagün, bir gereksiniminize inanıyorsanız satılık yüzme kapaklarına sahiptir.

İzlanda mavi lagün fiyatlandırması

Blue Lagoon, web sitelerini elden geçirdi ve tam olarak ne kadar ücret aldıklarını görmeyi çok daha kolay hale getirdi. Bu gelişmeyi gördüğüme sevindim! Yetişkin biletler bu wh’ye sunulur

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *