Fotoğraf denemesi: Istria Gülleri


Maceracı Kate bağlı kuruluş bağlantıları içerir. Bu bağlantılardan bir satın alma yaparsanız, size ek ücret ödemeden bir komisyon kazanacağım. Teşekkürler!

Twitter’da paylaş
Facebook’ta Paylaş
E -posta ile paylaş

İşte kısa bir itiraf: Dave ve ben Hırvatistan’ın Pula kentindeki uçaktan çıktığımızda, kısaca büyük bir hata yapıp yapmadığımı merak ettim.

Mayıs ayı sonlarında bir öğleden sonraydı ve harikaydı. Sıcaklıklar düşük altmışlı (yaklaşık 17 ° C) idi. Uzun kollu tişörtler hava durumu. Bu yolculukta yaz yolculuğumuz olarak organize etmiştim – İngiltere’nin gerçek bir yaz mevsiminde olmadığı için tek ve tek yaz kaçışımız – ve sanki vardı gibi görünüyordu

Gezimizi de erken organize etmiş miydik?!

Daha sonra zamanlamamızın mükemmel olduğunu fark ettik. Mayıs ayı sonlarında Istria, ortak bahar sıcaklığından sağlam yaz ayı sıcağına kadar bazı havalı günler ve bazı sıcak günler geçirdi. Çoğu gün en azından tişörtler havasıydı ve Kamenjak’taki sahilde güzel bir gün geçirdik. (Artı, Dalmatian sahiline geldiğimizde, yolculuğun geri kalanı için aşırı ısı vardı.)

Ancak yılın şu anda Istria’ya gitmesi için ek bir avantaj vardı: artan sezon. Istria güllerle kaplıdır – vahşi ve dramatik ve renk dolu ve ilkbaharın sonlarında en iyileridir. Istria’daki insanlar, belirginlerde gerçekleştirdiğimiz gibi artan çalıları iyice budamıyorlar – istedikleri her yerde büyümelerine izin veriyorlar!

İşte Istria güllerinin en sevdiğim fotoğraflarından birkaçı:

Pula’daki bu vahşi artan kemeri beğendim. Böyle büyük bir evim olsaydı, böyle bir giriş yapmak istiyorum.

Bale, Istria’daki en gülle dolu kasabaydı. Evlerin yaklaşık yarısı kapının yanında oturan güller vardı, duvarı büyüttü.

Bir sanat galerisinin karşısında oturan Bale’deki bu yalnız çalı çalıları sevdim.

En önemli ve birçok vahşi çalı uğultuydu – “dünyanın en küçük kasabası”. Daha önce hiç bu kadar büyük bir çalı görmedim! Ne kadar iyi korunduğuna şaşırdım.

Bir kez daha, Bale’de – daha büyük artan çalılardan birinin yakın bir çekimi.

Bale’deki bu kafes yapımda görünüyor, ama güller patladığında görmeyi dört gözle bekliyorum. Periwinkle mavi ve kan kırmızısı kombinasyonunu seviyorum-arkadaşlarımdan birinin düğünde benzer bir renk planı vardı. İşe yarayacağına inanmazsınız, ama birlikte harika görünüyordu.

Ve son olarak, balyada bazı güzel kayısı gülleri. Başlangıçta bunu Groznjan’da aldığıma inanıyordum (resimlerim düzensiz kaldı), ama aslında bu yazıdaki üçüncü resimdeki bir açıdan görebilirsiniz!

En sevdiğin resim hangisi?

Katenever’den e -posta güncellemeleri alın bir yayını kaçırın. Her zaman abonelikten çıkın!

İlk NameFirst Adı
Son Namelast Adı
E -postanız e -postanız
Göndermek

Twitter’da paylaş
Facebook’ta Paylaş
E -posta ile paylaş

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *