Bir ev yolculuğuna çıkarken önlenecek hatalar


Yol gezileri, alınacak en önemli ev tatillerinden biridir. İster bir hafta sonu için gidin, ister uzun vadede seyahat etmeyi planlayın, keşfetmek için harika bir yöntemdir. Covid-19 pandemi ile, farklı ülkelerdeki çeşitli sınırlamalar nedeniyle yol gezileri tipikten daha belirgin hale geldi.

Bir yolculuğa çıkmak planlamak için ilginç bir deneyim. Tüm heyecan arasında, kaçınmanız gereken önemli şeylere ek olarak, önemli bir yolculuk yapmak için düşünmeniz gereken bazı önemli şeyler vardır.

Ailenizle yol açtığınızda, bu faktörler güvenliklerinin yanı sıra güvenliği için de çok önemlidir. Aynı şekilde, başarılı bir gezi için gerektiğinde eğlenmenizi sağlayacaktır.

Planlamanızda size yardımcı olmak ve gerektiğinizi aklınızda bulundurduğunuzdan emin olmak için, burada kaçınılması gereken en tipik hatalardan birkaçı vardır.

#1 Aracınızı Servis Yapmamak

Aracınızın tam olarak ne kadar güvenilir olduğuna inanırsanız olun, seyahat etmeden önce hizmet vermezseniz büyük bir hata yaparsınız. İster kendiniz hizmet vermeyi veya uzman bir tamirciden yardım almayı seçin, yola çıkmadan önce hizmet hayati önem taşır. Bir hizmet, aracınızın uzun bir yolculuk için risksiz olmasını sağlayacak en önemli kontrolleri içerecektir, örneğin lastik basıncı, lastik sırt derinliği, yağ seviyeleri, ışıklar, ön cam silecekleri ve ekran yıkama, motor soğutucu, ve daha fazlası. Bir hizmet size huzur sağlayacak ve yolda herhangi bir zorlukla karşılaşmadığınızdan emin olacaktır. Sorunu onarmanız, bir profesyonel veya kafa evini aramanın yanı sıra yolculuğu kısa kesmeniz gerektiğinden, bu da pahalı ve yıkıcı olabilir.

#2 Önemli öğelerin bir listesini üretmiyor

Yolculuğunuzda ne olursa olsun, bir kontrol listesi üretmezseniz, önemli bir şey hatırlayamayabilirsiniz. Seyahat belgeleri veya ilaç gibi önemli bir şey hatırlayamazsanız, ev yolculuğunuzu kesintiye uğratacak olan eve gitmeniz gerekecektir. Bir kontrol listesi üretmek, yola çıkmadan önce iyi organize olmanızı sağlayacaktır, böylece rahatlayabilir ve yolculuğunuzun tadını çıkarabilirsiniz. Aynı şekilde kalkış gününüzdeki stresi en aza indirecektir. Bu gün özellikle stresli olabilir, çünkü aracı tonlamaya çalışırken ve evinizi ayrılmaya hazır hale getirin. Bir kontrol listesi işlemi basit ve basit hale getirir. Aşağıdakiler gibi en önemli ürünlerden birkaçını eklediğinizden emin olun:

Seyahat dökümanları

Araç Kayıt

Sigorta poliçeleri

Acil durum kontakları

Araba Güvenlik Araçları

Telefon Şarj Cihazları

İlaç tedavisi

#3 Sağlığınız için bir plan yapmıyorum

Bir yolculuğa çıktığınızda, özellikle bir hafta sonu için, sağlığınızı ve zindeliğinizi ve refahınızı düşünmelisiniz. Eğer yapmazsanız, kendinizi ve yardım için kararlı bir göz atmada kendinizi sıkışıp keşfedebilirsiniz. Yapmak istediğiniz son şey, bir hane üyesinin iyi olmadığı bir ortamda kendinizi keşfetmektir ve ne yapacağınızdan emin değilsiniz.

Ailenizle seyahat ediyorsanız, o zaman herkesin sonbaharda hasta olması için hazır olmanız gerekir. Aynı şekilde, herhangi bir ilaç veya tıbbi durumu varsa, tamamen hazırlıklı olduğunuzdan emin olmak için gereksinim. Ağrı kesici ilaç gibi temellere ek olarak, gerekli olan temelleri planladığınızdan emin olun. Aynı şekilde, her türlü tıbbi yardıma veya internet eczanesindeki basit olanı, yoldayken basitleştirmek için basit bir şekilde gösterdiğiniz durumdaki seyahatinizde farklı durakları araştırmalısınız.

#4 Rotalarınızı araştırmıyor

Teknoloji ile, yerinizi Satnav’ınıza koymak ve yolculuğunuza çıkmanız son derece basit olabilir. Ne yazık ki, bu her zaman uzun gecikmeler, web trafiği ve yorucu bir sürücü ile sonuçlanabileceği için almanız gereken en iyi yolculuk olmayabilir.

Bu hatayı ve onu içeren tüm tehlikeleri önlemek için rotanızı planlamalısınız. Zamanınızın yönetimi bir yolculukta hayati önem taşır. Muhtemelen kalacak katı bir rutininiz ve zamanınızı en üst düzeye çıkarmak için gereksiniminiz var. Alternatif rotaların yanı sıra seyahat edeceğiniz alanlara araştırma çalışması yapmalısınız. Rotalara aşina olduğunuzdan ve hatta her türlü teknik sorun veya acil durumun durumunda kullanabileceğiniz bir harita edindiğinizden emin olun.

Özellik Resim Kredisi: Burada.

İlişkili

3 Şehir veya ülkeye gittiğiniz için risksiz bir yol için hazırlanmak için yöntemler, yol gezileri ailenizle, arkadaşlarınızla veya önemli diğerleriyle zaman geçirmek için harika bir yöntemdir. Yol gezileri, gezginlerin ülkenin farklı bölümlerini ve hatta dünyayı görmelerini sağlar. Ancak gitmeden önce, bu empourTant olduğundan emin olmak için …
25 Ekim 2022in “Konuk Postası”

Top 10: En iyi yol gezisi web siteleri gezisi sezonu üzerimizde ve birçok kişi yaz tatillerini planlamak için seyahat web sitelerini ve blogları kullanıyor. Çok çeşitli aile dostu destinasyonlar, restoranlar, parklar, festivaller ve konaklama önermek için en iyimizi yaparken, diğer birçok seyahat web sitesinin aynı hedefi hedeflediğini biliyoruz. Aslında biz…
27 Mayıs 2016 “Top 10”

Bir kros yol gezisine gidecek olsaydınız, bir ev yolcusu için alabilirsiniz en iyi 5 konforlu kullanılmış otomobiller ve kamyonlar, yanınızda hangi aracı alırsınız? Bize sorarsanız, bir Toyota Camry alacağız. Neden? Basitçe söylemek gerekirse, piyasada hiçbir sedan konfor, güvenilirlik, yakıt ekonomisi ve bundan daha uygun fiyatlandırmanın çok daha iyi bir kombinasyonu değildir…
24 Şubat 2021in “Konuk Postası”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *