Japonya’da görülecek 5 dikkat çekici şehirler


Japonya’yı ilk kez kontrol etmek için 10 gününüz varsa, seyahat planınız neye benzeyecek? Tam olarak nasıl bir sürü şehri ziyaret edebilirsiniz? İnanılmaz bir ülkede bu kadar kısa bir konaklamada tüm aktiviteleri tam olarak nasıl yakalayacaksınız?

İçindekiler

Japonya’daki en iyi gün gezilerini keşfetmek için aşağıdaki Gözat Kutusunu kullanın

Chiba

Yamanashi ve Shizuoka Eyaleti
Osaka
Gumma
Tokyo Yazar
Bu, Two Monkeys Travel Group’un 1. Yıl Yıldönümü Seyahat Besteleme Yarışması için bir giriştir

Japonya’daki en iyi gün gezilerini keşfetmek için aşağıdaki Gözat Kutusunu kullanın

Japonya! Japonya! Japonya! Japonya, pek çok gezgini planlarını zorlamak için endişeli hale getiren kötü şöhretli maliyetli bir geçmişe sahiptir. Yalnız sırt çantasıyla gitmeyi seçtiğim ilk ülke olarak, vizemin yetkilendirilip yetkilendirilmeyeceği konusunda endişeliydim. Ancak ondan önce, “Yükselen Güneş’in Ülkesi” ni gerçekten almadan paramı veda etmek istemediğim için stres ve endişeme eklenen gerçekten uygun fiyatlı bir gidiş-dönüş bileti puanlayabildim.

Her türlü yeni başlayanı sevenlerle doluydum. Ancak, aylarca süren temkinli hazırlıktan sonra, çabalarım ve vizem onaylandı. Gerçek şu ki, Japonya’yı kontrol etmeden önce sadece 3 şey vardı: Mt. Fuji’yi yürüyüşe çıkarmak, Disney’e gitmek ve USJ’deki Harry Potter Müzesi’ne bakın. Bu rahat bir plan gibi geliyordu, değil mi? Gerçekte, 5 şehri görebildim ve uykumdan (şimdilik) konteyner listemde (şimdilik) her şeyi geçtim (gülüyor). Biliyorum… Bunu zor bir şekilde keşfettim.

Burada, denemeniz gereken harika etkinliklere ek olarak şehirleri paylaşacağım.

Chiba

İlk durağım Chiba’daydı. Bu şehir çok fazla kredi puanı alamıyor ve dikkat çekmiyor, ancak Disneyland ve Disney Sea gerçekten burada bulunuyor (ancak karışıklığı önlemek için Tokyo çok daha belirgin ve kabul etmek çok daha kolay Chiba’dan bu yüzden Tokyo Disney Resort adını verdiler). 6 gün boyunca burada kaldıktan sonra bir bölgesel gibi hissettim. Bisiklete binerek şehri kontrol etmeliyim. Web trafiği kurallarına uyduğunda Japonların ne kadar disiplinli olduğuna tam olarak şaşıracaksınız.

Chiba Üniversitesi

Chiba’nın yeri, sıkışık bir şehirde yaşamayı sevmeyen veya kırsal bir bölgede yorulmayı sevmeyenler için uygundur. Bu şehri görmeye başlarsanız, Chiba Üniversitesi’ne bakmayı, bir vuruş merkezinde simüle edilmiş bir beyzbol oyunu oynamayı deneyin, küçük trenle önünüzde ideal satın alımınızı sunan bir suşi restoranında yiyin Disney Disney . Orada kaldığım süre boyunca, Disney Sea’de her zamanki gibi ayrılmak için satın almayı seçtim, aynı zamanda Japon iyi arkadaşımın önerdiği “Crush ile Kaplumbağa Konuşması” nın (çevrimiçi bir sualtı interaktif şovu) tadını çıkarmak istedim.

Tokyo Disneysea’da gerçekleştirebileceğiniz harika ve uygun fiyatlı gezilere göz atın.

Filipinlilerin, Kivi, Şeftali, Greyfurt ve Erik gibi büyük maliyeti nedeniyle ev yemediğimiz bazı meyveleri deneyin.

Escargot hizmet veren ucuz bir İtalyan restoranı Saizeriya’da yemek. =)

Bazı bölgesel mağazalarda gerçekten uygun fiyatlı yürüyüş kıyafetleri alabilirsiniz. Mt. Fuji’deki yürüyüşe hazırlanırken 2500 yen’in toplamı için pantolonun yanı sıra pantolonun yanı sıra pantolonumu da aldım. Oldukça ucuz, ha?

Yamanashi ve Shizuoka Eyaleti

Ben burada birkaç saat kaldı, ancak deneyim gerçekten unutulmaz, zor ve yoğun – büyük bir şekilde. Mt. Fuji yürüyüşü listenizde ise, o zaman gidecek yer burası. Japonya’nın son derece popüler Mt. Fuji, Yamanashi ve Shizuoka Eyaleti arasında bulunur. Yeni başlayanlar için o gün bir tayfun ve iyi arkadaşımın yanı sıra neredeyse gece yarısında Yamanashi’de göründüğünü düşünerek bu deneyimi asla hatırlamayacağım. Biz yürüyüşten önce harika bir gece uykusu almak için Ryokan (Japon standart otel) kaldı. Ayrıca, yaz mevsiminde olmasına rağmen Yamanashi’de gerçekten soğuk olabileceğinden, kendinizi uygun yürüyüş kıyafetleriyle donatın ve tahrip bir tayfun var.

Fotoğraf MAKI_C30D CC BY-NC-ND 2.0
Mt. Fuji

Fırtınalı bir günde yürüyüş birincil sorun değildi, ancak yeni başlayan bir yürüyüşçü olduğum gerçeği tüm deneyimi bir meydan okuma haline getirdi. Dağ çok dik, kayalık ve sisli idi. Ancak, yürüyüşten kurtulduğum için mutluyum. Dahası, yürüyüşten sonra yıpranacaksınız, bu yüzden Onsen’e (Bath House) bir dalış yapmanızı öneririm. Ertesi gün, herhangi bir vücut ağrısı hissetmeyeceksiniz ve tam olarak terapötik onsen olduğunu merak ediyor olacaksınız. Sadece banyo evine girmeden önce çıplak olmanın iyi olduğundan emin olun, çünkü içeri girdiğinizde geri dönüş yoktur. Hahaha. Banyo evinde dövmeler etkin değildir.

TiPS:

Mt. Fuji’nin 10 istasyonu var (sadece 7. istasyon var) lol!

5. istasyona kadar bir otobüse binin, sonra oradan yürüyüşe başlayın.

Dağ hastalığı en büyük düşmanınızdır.

Ekstra İpucu: Japonya çevresinde trenle seyahat etmek istiyorsanız, bir Japonya demiryolu geçişi almalısınız! Japan Rail Pass, Shinkansen mermi trenleri ve Narita Express de dahil olmak üzere Japonya’daki tüm JR Ulusal Trenlerinde seyahatler için geçerli olan çok kullanımlı bir indirimli bilettir. 7, 14 veya 21 ardışık geçerlilik günü seçebilirsiniz.

Japonya raylı geçişinizi çevrimiçi olarak satın alabilirsiniz. Daha sonra gerçek JR geçişi için Japonya’da tetiklenmesi gereken bir değişim alımı (Japonya’da teslimat) alacaksınız. Japonya’yı tatilci nedenleriyle gören tüm yabancı uyruklular, aynı zamanda ortak ve çevre dostu geçiş (birinci sınıf) arasında hızlı bir şekilde seçebilirler.

Osaka

Shinjuku istasyonundan Osaka’ya kadar gece yarısı otobüsü ile yaklaşık 9 saat sürer. Bu, özellikle bir Shinkansen’e binmek bir bütçeniz varsa endişe duymadığında, yabancılar arasındaki en tipik ulaşımdır. Shinjuku büyük bir şehir ve demiryolu yanı sıra otobüs istasyonu sadece otobüs istasyonunu bulmaya çalışırken 2 saat kaybolmuş gibi görünüyordu. Otobüs istasyonunu en son keşfettiğimde zar zor zamanında kaldım. Otobüs yeterince rahattı, aynı zamanda sık sık ihtiyacınız olanı algılayabilen çok nazik bir Japon koltuk arkadaşınız olacak. Benim durumumda, bu Japon yaşlı kadın, biraz yardım kullanabileceğimi gözlemlediğini düşünerek ona sırt çantamı getirmeme yardım etti. Şanslı!

Osaka’da gerçekleştirebileceğiniz harika ve uygun fiyatlı gezilere göz atın.

Her neyse, birincil hedefim Universal Studio Japonya’yı (USJ) görmekti. Çok sayıda ilginç cazibe merkezleri ve arasından seçim yapmak için sürüş vardı. Benim için göze çarpan iki şey Jetcoaster (Rollercoaster) ve Harry Potter Müzesi idi. Harry Potter Müzesi’ne girmeden asla Tokyo’ya geri dönmeyin. 3D gezinin çizgisi çıktı-bu dünya uzunluğunda, ancak buna değer. 3D gezisi beni sürekli bir kadın gibi çığlık attı. Tam olarak bu kadar ilginçti. Buna ek olarak, Osaka’nın iki popüler uzmanlığı deneyin: Okonomiyaki ve Takoyaki. İlişkili Makale: Osaka, Japonya Rehberi

İpuçları:

Zamanında olun ve kaybolmayı önlemek için Shinjuku’daki otobüs istasyonunuzun yerinin bir ekran görüntüsü resminiz olduğundan emin olun.

Bir yürüyen merdiven sürerken ideal tarafta durun. Sol taraf acele edenler içindir.

Gumma

Bu kırsal, özellikle telaşlı manzaralarda olduğu gibi büyük şehirler gibi göründüğünüzde temiz bir nefes aldı. Bir araba ve kamyon, herkesin dolaşması için bir zorunluluktur. Burada azalacaksanız, Guinness World Record’da güzel ve perde benzeri bebek koleksiyonu için sağlanan bir bebek mağazası olan Chikyuya’yı incelemeye çalışın. Kabiya – Bazı bölgesel hareketli görüntü çekimlerinin yapıldığı standart bir kafe, gerçekten lezzetli ve ferahlatıcı olan Kuzu Mochi’ye (pirinçten yapılmış bir tatlı) hizmet eder. Aynı şekilde bu mütevazi şehirde kontrol etmek için çok sayıda onsen, tapınak ve türbeler var. Japon arkadaşımın evini tatmin etmek, bu şehirdeki seyahatimin en önemli olayıydı. Beni tatmin etmek için son derece misafirperver ve kendinden geçmişlerdi. Bu şehri kontrol ettiğim için mutluydum ve onlarla tatmin edici bir zaman geçirmem gerekiyordu.

Chikyuya bebekleri

İpuçları:

Shinkansen’i Tokyo’ya geri döndürün. Deneyim için kendinize teşekkür edeceksiniz.

Persimmon’u deneyin ve Natto yemek için kendinizi zorlayın.

Alışveriş, kalabalık olmadığını düşünerek EON’da (Japonya’daki ünlü alışveriş merkezi) çok daha tatmin edicidir.

TOKYO

Herkesin bu aktif, eksantrik ve çağdaş şehirden adil payına sahip olduğuna inanıyorum. Tokyo ile ilgili ilk algım, Osaka’ya kıyasla oldukça gergin. Müthiş bir konaklamaya sahip olmanız için trenle ilgili temel politikaların yanı sıra halka açık yerlerin gözlemlenmesi gerekir. Shibuya’ya ilk baş ve Hachiko’yu tatmin eder. Tokyo İmparatorluk Sarayı bir zorunluluktur. Fotoğraflar için harika bir zemin yanı sıra sakin bir konumdur. Sonra şehir ışıkları, gökkuşağı köprüsü, Tokyo kulesi ve gökyüzü ağacı ve Sky Tree’nin nefes kesen gece manzarasını ve Liberty heykelinin tek bir yerde kopyasını görmek için akşam Odaiba’ya gidin.

Tokyo, Tokyo Kulesi ve Tokyo Sky Tree’de gerçekleştirebileceğiniz harika ve uygun fiyatlı gezilere göz atın.

Gökkuşağı Köprüsü

Ginza, alışveriş merkezleri satın almak için popüler olduğunu ve farklı Japon lezzetlerinin örnekleminden gerçekten zevk aldığımı düşünmek için bir yer daha. Ne özgürse. Gerçekten ne harika bir yer! Pachinko’yu ve Tokyo caddesinde kullanılan diğer şeyleri oynamayı deneyin. Akihabara bu anime severler içindir. Bir hizmetçi Kisa’ya (Maid Café) girmeyi kaçırmayın. Kawaii hizmetçileri ile çevrili bir usta gibi muamele göreceksiniz. Göz kırp!

İpuçları:

Mono sürmekOdaiba’dan Tokyo İstasyonu’na demiryolu tren.

Gönderdikleri zorluğa hazır değilseniz, hizmetçi kafesinin içinde fotoğraf çekmek yok.

Bir yürüyen merdiven sürerken sol tarafta durun. İdeal taraf acele edenler içindir.

Madam Tussaud’un müzesini ve Odaiba’daki Lego Land’i ziyaret edin.

Son düşünceler?
Japonya kesinlikle paranız için bir koşu sağlayacaktır. Gıda lezzetli, sağlıklı ve taze. Japonya’da her şey pahalı değil. Konbinis ve Daiso, cimri modda olanlar için Havens gibidir. Daiso’da 100 yen için ne gerektiğinizi neredeyse keşfedebilirsiniz. Bu gezi için 75.000 yen hazırlamıştım ve yolculuktan sonra savurmak için cebimde 2.000 yen var.

Gittiğin her yer; Kaybolduğunuzda tekniğe çok sayıda pratik Japon var. Sadece haritanızı kontrol etmenize veya tam olarak nakliyenin nasıl çalıştığını açıklamanıza yardımcı olmak için yöntemlerinden gerçekten çıkacaklar. Dil engeli açıktır, ancak el ve vücut hareketleri size anlaşılmanız için uzun bir yöntem getirecektir. Bütçe planınız izin verirse, sorunlu ücretsiz bir ulaşım için bir suica kart alın. En iyi yanı sıra, sığmaya hazır olan ve sadece 10 günlük bir süre boyunca bir bölgesel gibi hissetmenize yardımcı olan Japon iyi arkadaşlardır. Japon cömertliği ve cömertlik efsanevi.

Panchiko

Gerçekten iyi arkadaşlarınıza ve sizin için uzun planlar listelemelerine gerçekten belirtmeye devam ettiğiniz sürece, nereye gittiğinizi asla anlamayacaksınız. Yine de, gerçekten bu yolculuğa çıkmamın başlıca nedeni olan Japon iyi arkadaşlarımla zaman tatmin edici bir zaman geçirdim.

Yazar hakkında

Kristine Ann Lama finans, fotoğrafçılık ve seyahat ile ilgileniyor. Seyahatle ilgili olduğunda ve bir ayakkabı telinde popüler yerlere gitmeyi sevdiği bir acemi. Boracay, El Nido ve Filipinler’deki Batanes gibi birkaç yere gitti, aynı şekilde Japonya’ya gitti. Seyahat hedefi, en azından bir bölgesel ve dünya çapında bir hedef seyahat etmekten oluşur.

Bu, Two Monkeys Travel Group’un 1. Yıl Yıldönümü Seyahat Besteleme Yarışması için bir giriştir

Pinterest’te misin? Bunları sabitleyin!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *