Akıllı telefonlar, tabletler veya dizüstü bilgisayarlar: Gezginler için en iyi nedir?


Son Güncelleme: 7/7/2020 | 7 Temmuz 2020

Bu konuk postasında, teknoloji uzmanı Dave Dean’in yanı sıra birçok adaptör bu fikirleri ve hangi teknoloji ürünlerinin sizin için en iyi olduğunu seçmenize yardımcı olacak ipuçlarını paylaşıyor – seyahatiniz yanı sıra hangilerinde bırakabileceğiniz ipuçları.

“Bir dizüstü bilgisayar, tablet veya akıllı telefon getirmeli miyim?”

Bu genellikle sorduğum bir endişe – ve harika bir nedenden dolayı. Her gadget için de artılar ve eksiler var ve örtüşen özelliklerle, seyahatiniz için ideal olanı seçmek kafa karıştırıcı olabilir.

Her cihazda inanılması gereken çok fazla sorun var: boyut, ağırlık, maliyetler, sigorta ve güvenlik. Aralarındaki ideal dengeyi vurmak kolay değildir, ancak mümkündür.

Bir teknoloji adamı olarak, büyük miktarda gadget (ve büyük bir şarj cihazı) getiriyorum, ancak piyasadaki her yeni gadget ile tüketilmeyenler için, sadece bir cihaz gerektiriyorsunuz – onu yolda temel tutmak istiyorsunuz. Tam burada yolda bir akıllı telefon, dizüstü bilgisayar veya tablet getirmenin profesyonelleri ve eksileri (ve bazı dişli önerileri).

Akıllı telefon

Bugünlerde herkes akıllı telefonla seyahat ediyor. Onlar bizim kameramız, haritamız, çevirmenimizin yanı sıra iyi arkadaşlarla ve evdeki ev ile bağlantıda kalma yöntemimiz. İşleri basit tutmak isteyen minimalist gezginler için hafif, küçük ve en iyisidirler.

Kasıtlı olarak teknoloji tarafından yardımsız seyahat etmeye çalışmadığınız sürece, büyük olasılıkla yanınızda bir telefonunuz olacak.

Sadece bir telefonla seyahat etmek isteyip istemediğinizden emin değil misiniz? İşte profesyonellerin yanı sıra eksilerin bir dökümü:

Profesyonel

Birkaç cihazın yerini alırlar. Artık ayrı bir el feneri, harita, müzik çalar veya çalar saati paketlemek için bir gereklilik yok.

Hücresel verileri kullanmasanız bile, gerektiğinde bağlantılı olmak kolaydır. Kafeler, havaalanları ve tren istasyonları normalde ücretsiz Wi-Fi mevcuttur.

Hem internette hem de çevrimdışı çalışan çok sayıda faydalı seyahat uygulaması mevcuttur. Para birimi dönüştürücüler, çeviri araçları, gezinme yardımcıları, rehber kitaplar, seyahat planı izleyicileri ve çok daha fazlası seyahatlerinizi daha kolay hale getirmeye yardımcı olabilir (Netflix ve diğer keyif uygulamalarından bahsetmiyorum).

Eksileri

En büyük con pil ömrüdür – tipik kullanım gününden çok daha fazla sürecek bir akıllı telefon keşfetmek olağandışıdır. Uzun uçuşlar, otobüs gezileri ve kontrol edildiği günler, konaklamanıza ulaşmadan önce genellikle ölü bir telefonla sonuçlanır. Yurt alanınızdaki herkes aynı şekilde her gece gadget’larını ücretlendirmek isteyen, bir güç soketini keşfetmek bile her zaman basit değildir (bu muhtemelen bir dış pil şarj cihazı almak isteyeceğinizi gösterir).

Telefonlar büyüyor olsa da, bir akıllı telefon ekranı zevk için uygun değildir – kitaplar ve sinema resimleri küçük bir ekranda çok mükemmel değildir.

Mobil dostu sürümleri olmayan web siteleri son derece hızlı bir şekilde sinir bozucu hale gelir.

Facebook durumunuzu güncellemek veya hızlı bir mesaj göndermek için telefonlara yazmak iyidir, ancak daha fazlasını yapmak istiyorsanız sinirli olursunuz.

Öneriler
Gadget’ınızı iş için kullanmayı planlamıyorsanız, küçük bir ekrana aldırmayın ve sadece haritalar ve çeviri gibi temel uygulamaları kullanma gereksinimi olmasın, bir telefon en iyi seçiminizdir. Seçici değilseniz, herhangi bir temel akıllı telefon yapar. Ancak, olağanüstü bir kameralı bir şey istiyorsanız, bir Google Pixel 4 veya iPhone 11 hakkında düşünün (eski pikseller de 8 ve yukarıdaki her tür iPhone türü de yeterli olacaktır).

Bütçeniz varsa, Huawei ve Motorola’nın ikisi de ekonomik telefonlar yapıyor. Huawei’den ve Moto One Makro’nun her ikisi de 150 doların altında.

Tablet

İPad on yıl önce çıktığından beri tabletler popülerlikte patladı. Bir akıllı telefondan ve daha iyi pil ömründen daha büyük bir ekran sunuyorlar. Ancak çok daha pahalı ve çok daha fazla alan da alıyorlar.

Tabletler, daha büyük bir ekran (hareketli resimler veya kitaplar için) veya çok daha fazla bilgisayarla ilgili görev yapmak ve daha büyük bir klavye isteyen yolcular için mükemmel bir ‘Yolun Ortası’ seçimidir-ancak istemeyen bir dizüstü bilgisayar taşımak için.

Aynı şekilde, eğlenceli uygulamalar, oyunlar ve çevrimdışı TV şovları ile doldurabileceğinizi düşünerek gençlerle seyahat eden herhangi bir birey için mükemmel bir seçenektir.

Profesyonel

Ortak arama veya metinler olmasa da, WhatsApp ve Skype gibi araçlar, web hızınız yeterince hızlıysa harika değiştirmeler olabilir. Tüm uygulamalar da bir telefondan çok daha iyi çalışır ve daha büyük ekran birçok görevi biraz daha kolay hale getirir.

Pil ömrü normalde bir akıllı telefondan daha uzundur, özellikle uçuş modunda veya sadece Wi-Fi kullanılırken.

Tabletinizin hücresel veri seçeneği varsa, orada da şanslısınız – tabletler normaldeKilitli bir SIM kart yuvası. Yerel, yalnızca veri simarı seçin ve gitmek için harika bir SIM seçin.

Eksileri

Boyut bir sorundur. Büyük bir ceket kullanmadığınız sürece, daha küçük 7-8 ″ sürümleri cebinizde gerçekten formda olmaz. Aynı şekilde akıllı telefonlardan daha ağırdırlar, özellikle de tam boyutlu bir tabletiniz varsa.

Tabletlerle fotoğraf çekmek bir acıdır. Durum yoluna giriyor, kamera harika değil ve her yere götürmek için pratik değiller.

Ekranlar daha büyük olsa da, uygulamalar ve giriş normalde tam olarak bir akıllı telefonla aynıdır. Bu, yazmanın uygun bir klavye kullanmaktan daha yavaş olduğunu ve gerçek iş yapmak için yazılım uygulama seçeneklerinin sınırlı olduğunu gösteriyor. Yazmanızı hızlandırmak için bir Bluetooth klavyesi kullanabilirsiniz, ancak bu satın almak, güç ve getirmek için bir yenilik daha.

Öneriler
Cihazları ile çok daha fazlasını yapmak isteyenler için, özellikle çok sayıda filmin tadını çıkarın, bir tablet gözlerde çok daha kolaydır. Tabletlerle ilgili olduğunda, Samsung Galaxy Tab S6 ve iPad Air’i öneririm.

Şahsen, tabletlerin bir akıllı telefonla birlikte iyi çalıştığına inanıyorum. Yalnızca bir taşıyıcıysanız, tartılmadan her ikisini de (ve kabloları ve şarj cihazları) hızlı bir şekilde paketleyebilirsiniz.

Dizüstü bilgisayar

Seyahat ederken internete girmek istiyorsanız, tek seçeneğiniz bir dizüstü bilgisayar getirmek veya kirli bir web kafe keşfetmekti. O günler şimdi çoktan gitti, program – yani bir dizüstü bilgisayarı paketlemek için hala nedenler var mı?

Profesyonel

Bir dizüstü bilgisayarın en büyük avantajı çok yönlülüktir. Web siteleri her zaman bir bilgisayarda en iyi çalışmanın yanı sıra, bir gezginin ihtiyaç duyabileceği çok şey yapmak için yazılım uygulaması var. Depolama alanı nadiren bir sorundur ve resimleri ayrı bir kameradan/telefondan yedeklemek kolaydır.

Dizüstü bilgisayarlar, her türlü tablet veya telefondan çok daha güçlüdür ve daha büyük ekran ve uygun klavye ile entegre edilmiş, işleri yapmak daha hızlı ve daha kolay olacaktır. Bu, bir ekranın önünde daha az zaman, daha az zaman zevk almak için çok daha fazla zaman.

Hibrit tablet/dizüstü bilgisayarlar çok daha yaygın hale geliyor, bu da harika bir tane alırsanız, her iki dünyanın en iyisini ayrı cihazlar getirmeden sağlar.

Yoldan çalışıyorsanız, bir dizüstü bilgisayar gereklidir. Başka bir şey, zaman içinde ve tahrişe çok daha fazla maliyeti, ağırlıktan ve maliyet tasarrufu sağlayacaktır.

Eksileri

Ağırlık. Dizüstü bilgisayarlar her zaman daha hafif hale gelirken, kapıdan çıkarken hala cebinize kaymayacaksınız. Şarj cihazının ağırlığını ekleyin ve mümkün olduğunca yurtta veya otel alanınızda bırakmak için nedenler bulmaya çalışacaksınız.

Fiyat. Maliyet tanımlaması dikkate değer olabilir-ihtiyacınız olan şeye bağlı olarak, 500-2,000 $ USD veya daha fazla bir şey ödemeyi bekleyin. Yararlı bir cihaz, hırsızlık veya hasar hakkında ek endişe sağlayan bir cihaz getirin ve seyahat sigortası kapsamı normal olarak ya tam masrafı karşılamayacak veya bunu yapmak için ek bir prime ihtiyaç duyacaktır.

Yurtdışında ve yurtdışında değiştirilmesi zor olan savunmasızdır.

Çok fazla güçleri var – kullanmayacağınız güç. Dizüstü bilgisayarlar internet işinde çalışan gezginler için mükemmeldir, ancak günlük gezginlerinizin nadiren tüm zor sürücü alanına, bilgi işlem gücüne ve uygulamalara ihtiyacı vardır.

Öneriler
İnternet işinde çalışıyorsanız, dizüstü bilgisayar bir zorunluluktur. Ancak, sadece rutin bir gezgin ve saygın bir akıllı telefonunuz veya tabletiniz varsa, muhtemelen bir dizüstü bilgisayar getirme gereksinimi yoktur.

+6 aydır yolda olacak uzun süreli bir gezginseniz, bir dizüstü bilgisayar, onu kullanmak için çok zamanınız olacağını düşünerek getirmeye değer olabilir. Ancak, sadece birkaç hafta veya birkaç ay seyahat ediyorsanız, muhtemelen sadece bir telefon veya tablet ile geçebilirsiniz.

Bir dizüstü bilgisayar getirmek istiyorsanız, Dell XPS 13 veya MacBook Air benim önerilerimdir. Hafifler, ihtiyacınız olan her şeyi de yapabiliyorlar!

Bir dizüstü bilgisayar getirirseniz, aynı şekilde uzun süreli bir duruma yatırım yaptığınızdan emin olun. Olanaklar Haftalarda ve aylarca aylarca çantanızda oturacak. Güvende tutmak için ek parayı harcayın.

Ne kullanmalısın?

Birçok rahat gezgin için, bir akıllı telefon en iyi seçimdir. Çok fazla veya daha fazla diğer araçların yerini alır, bir cebe uyar ve biraz sabırla, İnternet görevlerinde çok sayıda kullanılabilir. Kilidi açılmış bir SIM yuvası varsa, mobil veriler almak oldukça uygun fiyatlı ve basit-ve birçok konumun nasıl ücretsiz veya uygun fiyatlı Wi-Fi sunduğunu sağladığından, bunun yerine sadece kullanmayı seçebilirsiniz. En iyilerinin en iyisi, tamamen kullanılabilir telefonlar 200 $ ‘ın altında elde edilebilir.

Bir tableti seviyorsanız, elbette, bunun yerine bir tane alın – veya bir SM ile birliktesanat telefonu. İnsanların büyük çoğunluğu için, bir telefon/tablet kombinasyonu, gereksiniminiz gibi her şeyi de kapsayacaktır. Geliştirilmiş pil ömrü ve bir tabletin daha büyük ekranı dezavantajları içindir. Tablet modeline/markasına bağlı olarak 250-600 $+ USD’yi kontrol edeceksiniz.

Çevrimiçi çalışmadığınız sürece, bir sonraki seyahatinizde bir dizüstü bilgisayar için bit gereksinimi vardır. Esnekliğin yanı sıra en üst düzey güç sağlasalar da, birçok dizüstü bilgisayarın masrafı, değişime değmediklerini gösterir.

Akılda tutulması gereken başka bir şey, seyahat sigortası kapsamının sadece elektronik için kısıtlı koruma kullanmasıdır (planınızı yükseltmediğiniz sürece). Hangi inovasyonu getirirseniz getirin, bir talepte bulunmanız gerektiğinde makbuzları kurtardığınızdan emin olun.

***
Sonunda, hepimizin kendi ihtiyaçlarımızın yanı sıra tercihlerimizin yanı sıra kendi bütçemiz) olacağız. Ancak, getirdiğiniz yenilik sizin için çalıştıkları ve sizi yavaşlatmadığı veya zevkinizi sınırlamadığı sürece, önemli olan budur.

Sadece dünyayı kendi iki gözünüzle deneyimlemek için gadget’larınızı zaman zaman yere koyduğunuzdan emin olun.

Dave, gezginler için yeniliğe adanmış bir site olan çok fazla adaptör çalıştırıyor. Hatırlayabildiği sürece bir inek, 15 yıl boyunca çalıştı. Şimdi bir sırt çantası uzun vadede dayanan Dave, seyahat hakkında ve yarı iyi web ile her yerden teknoloji ve mükemmel bir görünüm oluşturuyor. Aynı şekilde, Dave’in ne yaptığında uzun süreli bir gezginin hayatı hakkında konuştuğunu da keşfedebilirsiniz?

Seyahatinizi rezerve edin: lojistik fikirler ve hileler
Uçuşunuz
Skyscanner’ı kullanarak uygun fiyatlı bir uçuş bulun. Web sitelerini ve dünyanın dört bir yanındaki havayollarını aradığı için tercih ettiğim göz atma motoru, böylece her zaman hiçbir taş kalmadığını anlıyorsunuz.

Konaklamanızı ayırtın
Pansiyonunuzu Hostelworld ile rezerve edebilirsiniz. Bir pansiyon dışında bir yerde kalmak istiyorsanız, konukevleri ve oteller için sürekli olarak en ucuz fiyatları iade ettikleri için Booking.com’u kullanın.

Seyahat sigortasını hatırlamayın
Seyahat sigortası kapsamı sizi hastalık, yaralanma, hırsızlık ve iptallere karşı güvence altına alacaktır. Her şeyin ters gitmesi durumunda ayrıntılı güvenlik. Geçmişte birçok kez kullanmak zorunda olduğum için asla onsuz bir yolculuğa çıkmam. En iyi hizmeti ve değeri sunan tercih ettiğim iş:

Güvenlik Wing (herkes için en iyisi)

Seyahatimi sigortalayın (70’in üzerinde olanlar için)

Medjet (ekstra tahliye kapsamı için)

Seyahatinizi rezerve etmeye hazır mısınız?
Seyahat ederken kullanabileceğiniz en iyi iş için kaynak sayfama göz atın. Seyahat ederken kullandığım her şeyi listeliyorum. Onlar sınıfın en iyisidir ve seyahatinizde onları kullanmak için yanlış gidemezsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *