Bira, kırmızı şarap veya viski arasında seçim yapamıyor musunuz? ABD’nin zanaat bira başkentinden batıya doğru


başlamalısınız, bu damıtım, bira yapımının en iyisini birleştirmenin yanı sıra, ödüllü Amerikan tek maltlarına zengin bir lezzet getirmek için yerel Pinot Noir fıçılarını kullanıyor viski.

Amerikan viski kelimelerini duyduğunuzda, genellikle burbon veya muhtemelen çavdar düşünürsünüz. Ancak son yıllarda Amerikan bekar malt viski yükselişini gördü. Ve özellikle bir damıtım diğerlerinden daha yüksek yükseldi.

Kıta ABD’nin kuzeybatı kıyısından Portland Oregon uzun zamandır zanaatkar bir vatan.

İçki açısından bakıldığında, Portland uzun zamandır sadece ABD’de değil, dünyada en çok zanaat bira fabrikaları için bir ön koşucu olmuştur. Bölgesinde de bir dizi şarap imalathanesi var.

Westward Distillery 2004’te ortaya çıktığında, sahibi Christian Krogstad’ın bir bira ve şarap yapma geçmişinden gelmesi mantıklıydı. Ve damıtım vizyonu, bölgenin birasına hala saygı göstermekti.

Gerçekten de, Westward’ın baş damıtıcısı, burada röportaj yaptığımız olağanüstü Miles Munroe, aynı zamanda bir bira üreticisi.

Bu önemlidir, çünkü çırpma (e) y yapmak için önce bira yapmanız gerekir.

Viski nasıl yapıldığı hakkında daha fazla şey öğrenmek istiyorsanız, Cesaret Nip’teki konuk sütunumuzdan Aussie viski yapmak için 7 kolay adımımıza göz atın.

Viski içine bira, kırmızı şaraba viski (varil)

Munroe ve Krogstad, uygun bir soluk ale püresi yapmak için bölgede yetiştirilen ve maltlı kendi iki sıralı arpa kullanıyor. Biralarını gerçek bir bira mayası ile de fermente ederler, bu yüzden viski ortaya çıktığında, hala kalbinde gerçek bir bira yapma sürecinin unsurlarına sahiptir.

Viski yerel şişman fıçılarda yaşlanması ve burada konuştuğumuz sınırlı salimli Belçikalı Ardennes tek malt yapmak için bir Belçika bira mayası kullanmak gibi işbirlikleri ve deneylerle bile daha fazlası.

Ancak Krogstad, Oregon’un Willamette Valley Red Wine Country’den eski Pinot Noir Fransız meşe fıçılarını getirmek için şarap yapımından becerilerini kullandığında, batıya doğru yeni bir seviye ortaya çıktı.

İlk olarak en az iki yıl boyunca yeni Amerikan meşe fıçılarında ruhlarını yaşayan (tüm viski için eyaletlerde yasa) ve daha sonra iki yıl boyunca eski pinot fıçılarda viski bitirmek, Westward oldukça inanılmaz bir şey yarattı.

Westward Distillery’nin Pinot Noir Cask Tek Malt Viski

Gerçek bira yapma sürecinden, viski vücut ve zengin malt aroması doluluğuna sahiptir ve Pinot Noir fıçılarının ve Fransız meşesinin etkisi, nazik bir baharatla birlikte viski için taze meyve ve deri getirir.

Daha spesifik olarak, kurutulmuş meyve, hindistancevizi, kırmızı meyveler ve incir aromaları, ballı çiçek notaları ve tatlı tütün alırsınız.

Tatmak için, kuruluk ve bitişe sıcak bir karıncalanma ile sonuçlanan bol miktarda kızarmış malt ve şekerleme bulursunuz.

Bir damla su ile aromalar biraz nemlendirir, ancak ağız hissi daha yağlı hale gelir ve taze meyve ve meyve notları tanenler ve bir tütün ipucu gibi yükselir.

Bu yudumlanacak, tadına varılacak ve keyif alınacak bir viski. İsterseniz eski bir moda veya Manhattan’a karıştırabilirsiniz, ancak%45 ABV’sine rağmen çok pürüzsüz.

Pinot Noir Cask Batıya doğru tek malt viski şişesini burada ve Dan Murphy’nin ve iyi şişe dükkanlarından ulusal olarak alın.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *