Dubrovnik, Hırvatistan’da yapılacak en iyi şey [Önerilen Gün Turları ile]


Hırvatistan’daki en popüler şehirlerden birine bir gezi mi planlıyorsunuz? Gitmek için en iyi yerleri seçmekte zorlanıyor musunuz? Yardım etmek için buradayız! Bu makalede, Hırvatistan’ın Dubrovnik’inde yapılacak şeylerin bir listesini sunduk. Bu şehir, özel kenti ile tanınıyor. 16. yüzyılda tamamlanan dev taş duvarlarla çevrili, Hırvatistan’dayken buranın mutlaka ziyaret edilmesi şaşırtıcı değil.

Dünyanın en iyi yerlerine bir otobüs, feribot veya tren alın

Seyahat Biletlerimi Bul

Morgan
Okuyabileceğiniz diğer makaleler:

Brac Island, Hırvatistan için seyahat rehberimiz – Orvas Villas’ta yelken ve kalma

Valencia, İspanya’da Yapılacak 7 Harika Şey @Gordyandpaula

Algarve, Portekiz’de yapılacak en iyi 15 şey

Filipinler Pasaportunuzla Hırvatistan Gezgin Vizesi için Nasıl Başvurulur?

Berlin, Almanya’da çiftler için yapılacak ilk 7 şey

Bu Dubrovnik şehrini keşfetmek hatırlanması gereken bir deneyim. Zengin tarihi ile turistler burada kalmaktan çok şey öğrenecekler.

İşte önerdiğimiz Hırvatistan, Dubrovnik’te yapılacak şeyler

İçindekiler

1. Muralles de Dubrovnik’te güzel bir yürüyüş yapın
2. Eski Dubrovnik kasabasını keşfedin
3. Lokrum adasında sakin
4. Fort Lovrijenac manzarasında memnuniyetle
5. SRD Dağı’na tırmanın
6. Dubrovnik kablolu televizyon arabasında farklı bir manzaradan dubrovnik’e hayran kal
7. Lopud Adası’ndaki gününüzde memnuniyetle
8. Stradun’un kireçtaşı caddesinde sersemletilmeli
9. Kazık kapısında iyi fotoğraflar çekin
10. Lapad’da maceracı bir gün geçirin
11. Dubrovnik, Hırvatistan’da konaklama bulun

1. Muralles de Dubrovnik’te güzel bir yürüyüş yapın

Fotoğraf: DronePicr CC tarafından 2.0
Buraya gitmezseniz Dubrovnik’e seyahat tamamlanmaz. Muralles de Dubrovnik’e veya Hırvatistan’daki Dubrovnik duvarlarına gitmek, Orta Çağ’dan bugüne kadar zengin ve geleneksel tarihi anlamanıza izin verecek bir yürüyüş. Bu duvarlar Dubrovnik’in savunması olarak 12. ve 17. yüzyıllar arasında inşa edildi. Bu duvarlı şehirdeki her köşe çok güzel. Bölgede de bol miktarda bar ve restoran bulabilirsiniz. Ancak, çantanızı hazırlamalısınız çünkü buraya gitmek gerçekten pahalı. Ve yine de çok fazla yürüyüş yapmayı bekliyoruz, bu yüzden gerçekten zayıf yürekli için değil.

Önerilen Tur: Dubrovnik: Dış Duvar Bileti ile ‘Game of Thrones’ gezisi

2. Eski Dubrovnik kasabasını keşfedin

Fotoğraf: Shiraz Chakera CC by 2.0
Dubrovnik’teki eski şehir, çekici binalar, restoranlar, dükkanlar ve görülecek çok daha fazlasını sunar. Burada göreceğiniz şeylerin çoğu 90’ların savaşında yok edildi. Ancak, onları gerçekten iyi restore edebildiler, sanki zamanda geriye seyahat etmiş gibi görünüyor. Eski şehirdeki fiyatlar da dışındaki diğer yerlere göre oldukça yüksektir. Ama bu anlaşılabilir. Bir sürü yürüyüş ve adım da bekleyin.

Önerilen Tur: Dubrovnik: Old Town & City Walls Özel Yürüyüş Turu

3. Lokrum adasında sakin

Fotoğraf: Krešimir Kroflin CC by 2.0

Harika bir macera yaşamak için Lokrum adasını ziyaret edin. Adriyatik Denizi’nde oturur ve Dubrovnik’e 600 metre uzaklıktadır. Buraya giden eski limandan 15 dakikalık bir tekne yolculuğu yaşayın. Adada, birçok kafe, restoran, eski binalar, botanik bahçeleri ve yüzmek için bazı yerler göreceksiniz! Bu adanın sahip olduğu görüşten bahsetmiyorum bile. Ayrıca, burada bir saat hatta bir gün geçirirken uzun veya kısa bir yürüyüş yapabilirsiniz. Lokrum adasına vardığınızda hiçbir zaman atılmaz.

Önerilen Tur: Dubrovnik: 3 saatlik gün batımı deniz kanosu turu

4. Fort Lovrijenac manzarasında memnuniyetle

Fotoğraf Richard Mortel CC tarafından 2.0

Geçmişte geri döndüğünüzü hayal etmek ve hayal etmek için başka bir yer. Fort Lovrijenac o kadar büyük bir kale değil ama kesinlikle çok güzel manzaralar sunuyor. Ancak, burada kale ile ilgili herhangi bir açıklama veya bilgi bulamazsınız. Bununla ilgileniyorsanız, bir gezi kılavuzu almanız veya yanınızda bir rehber kitap getirmeniz önerilir. Her ne kadar siz buradayken anı memnun etmek istiyorsanız hala seçiminiz olmasına rağmen. ve neden olmasın? Kaleden, Dubrovnik duvarlarının ideal bir görünümünü göreceksiniz. ne kadar sevimli!

Önerilen Tur: Dubrovnik: 2 saatlik Game of Thrones Tour

5. SRD Dağı’na tırmanın

Fotoğraf: DronePicr CC tarafından 2.0

Dışarıdaki adrenalin jinkies için, bu sizin için! SRD Dağı, Dubrovnik duvarlarının hemen arkasında yer almaktadır. Hırvatistan, Dubrovnik’te eşyalarınızda biraz macera istiyorsanız, bu idealdir. Dağ sadece 412 metre adım atar. Tırmanmak, tamamen fiziksel olarak uymadığınız sürece çok fazla zaman gerektirmez (veya fotoğraf çekmek için çok fazla durak yaparsınız). Kısa bir yürüyüşten sonra, elbette, tepelerle çevrili şehrin çok muhteşem bir manzarasıyla ödüllendirileceksiniz. Ama gerçekten yürüyüşe girmiyorsanız ama yine de zirveye çıkmak istiyorsanız, bir kablolu televizyon arabasına binebildiğiniz için endişelenmenize gerek yok. Yine de biraz pahalı.

Önerilen Tur: Gün batımınull

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *