10 Bir günde Brüksel, Belçika’da performans gösterilecek inanılmaz şeyler @visitbrussel


Her yıl Haziran -Ağustos ayları ayları, Avrupalıların kendi ülkelerini ve yakınlarındaki yerlere seyahat etmek için ayrılan bir toplu çıkışını görüyor.

Çok sayıda yıldır İngiltere sakinleri olan bu gelenek, bir aile gibi bize ve bir aile olarak, Ağustos ayının ilk haftasında İngiliz kanalında komşularımızın beş günlük/dört şehir turuna çıktık. bu yıl.

Okuyabileceğiniz diğer makaleler:

Gent, Belçika’da ve Style B & B Logidenri’de kalma deneyimimizde performans gösterilecek şeyler

Brüksel, Belçika’da sahne alınacak 7 şey

Antwerp, Belçika’da @wondwand’da 7 inanılmaz şey

Bir günde Brüksel, Belçika’da performans gösterilecek 10 inanılmaz şey @visitbrussel

Belguim’de Gösterilecek İlk Zamanlayıcı Kılavuzu- Şeyler

İlk telefon görüşmesi limanımız Brüksel, ticaretin yanı sıra siyaset, Belçika’nın finansmanı ve Avrupa Birliği’ni etkilemeye dikkat çekti. Kıtadaki Londra, Paris ve Roma gibi daha ünlü şehirler tarafından gölgede bırakılan Brüksel, kolunu ağız sulandıran çikolatalar ve waffles dışında daha fazla sürprizlere sahip.

Hava, tren, araç veya koç (otobüs) yoluyla Londra’dan Brüksel’e ulaşmanın bir dizi yöntemi vardır. İkincisini, zaman alıcı da olsa seçtik, çünkü bu sadece en uygun maliyetli değil, aynı zamanda yolculuğun kendisi zaten bir maceraydı. Bu yüzden alışılmadık derecede sıcak bir Cumartesi akşamı ve yirmi dakika gerisinde yirmi dakika gerisinde, Londra’nın Victoria koç istasyonunu tam paketlenmiş bir megabus antrenöründe terk ettik. Megabus, İngiltere’de ve Avrupa’da düşük masraf seyahatleri sunan bir dizi otobüs işletmesinden biridir.

İki saat sonra İngiltere’nin güneydoğusundaki Kent’teki Dover Limanı’na ulaştık. Bu, dünyanın en yoğun gezgin limanı ve yolcuların hem Fransızca hem de İngiltere sınır kontrollerini kaldırması gereken Fransa’ya en yakın İngiliz limanıdır. Kamyonlar (kamyonlar), her şekil ve boyutların araçları ve yolculara İngiliz kanalını geçmede feribotlar tarafından servis ediliyor. Geçişin doğrudan Avrupa Otoyolu Ağı’na bağlı olan Fransa’daki Calais limanına ulaşmak için 90 dakika sürdü.

Uzun bir yolculuğu kısaltmak için (cinas amaçlı), sabah altıda Brüksel’e ulaştık, uyku çoğu zaman rakibimiz olmaya karar verdi. Otelimizin büyük bir 10-15 dakikalık yürüme mesafesinde, konukların check-in öğleden sonra üçe kadar olmasa da, otelde risksiz bir konumda sırt çantalarımızı bırakmak için etkinleştirildi. Tıpkı şehir, önceki gecenin hedonistik şenliklerinden ve neye sahip olduğunuzdan hala uyuyor gibi, tam burada Brüksel’in sunduğu her şeyi karşılamaya hazırlanan heyecanlı bir hane geliyor. Lütfen kontrol ederken bize katılın ve bu şehrin mütevazi başlangıçlarından dünya çapında ön plana nasıl büyüydüğünü tam olarak bulun.

İlgili Makale: @Visitbrussel ile bir gün boyunca Brüksel’i keşfetmek

1. Grand Place

İlk durağımız, dünyanın en muhteşem karelerinden birini düşünen UNESCO Dünya Mirası sitesi olan bu en önemli dönüm noktası ve hedefti. Belediye binası (Hôtel de Ville), Gotik bir bina ve Meydan’ın mimari başyapıtı olan Brüksel’in tarihi, coğrafi ve sanayi merkezi parçasıdır; Brüksel Şehri Müzesi’nin yanı sıra bir dizi zengin lonca evine ev sahipliği yapan ekmek evi (Maison du Roi). Lonca evleri, tarihsel olarak satıcılar veya zanaatkârlar gibi aynı ilgi alanlarını paylaşan adam dernekleri tarafından kullanılmaktadır. Restoranlar ve dükkanlar hala kapatıldı, bu yüzden lonca evlerinden birinin önündeki açık hava terasında dün gece seyahatinden sola kahvaltı yaptık. Görünümü ve her ne gerçekten büyük ve çarpıcı, bizim gıda hariç.

La Maison des Duc de Brabant (solda) altı neo-klasik lonca evinden oluşan bir grup, Le Pigeon (sağda) Fransız romancı Victor Hugo’nun sürgün sırasında yaşadığı yerdi.
Her iki numaralı yılda Ağustos ortasında beş gün boyunca, meydan, çiçeklerin halısı olarak anlaşılan büyük bir çiçek ekranı ile kaplıdır (Tapis de Fleurs).

2014 yılında çiçeklerde halı kaplı büyük konumun muhteşem manzarası. Yükselen sivri ile Hôtel de Ville solda ve karşısında Maison du Roi. (Fotoğraf Kaynağı: Smithsonianmag.com)

2. Mannekin Pis

Grand Place’den, her türlü sağlanan günde büyük kalabalıkları çeken bir havzaya çıplak bir çocuğun bu dünyaca ünlü bit bronz heykelini görmek için yürüdük. Heykeli çevreleyen demir korkuluklarında bilgiye uyan iki cam kasa keşfettik:

“Manneken-Pis, Brüksel’in kültürel mirasının bir parçası ve bugün şehrin en iyi anlaşılan işaretlerinden biri ve Saint-Michel Katedrali ile birlikte.

Bit STAnullnullnull

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *