Kosta Rika’nın Karayip Sahil Şeridi


üzerindeki en iyi yerler son güncellendi: 3/17/21 | 17 Mart 2021

Kosta Rika’ya giden çoğu gezgin, ülkenin Pasifik tarafının ziyaret etmek için çok daha iyi bir sahil şeridi olduğuna inanıyor. Uzak Osa Yarımadası, Manuel Antonio’nun maymun dolu bölgesi, Santa Theres yakınlarındaki sörf ve turistik Nicoya sahil şeridi onu olağanüstü bir seçim haline getiriyor.

Sonuçta, Karayip kıyı şeridi çok daha fazla yağmur, daha az yaban hayatı, daha az “modern” kolaylık ve çirkin plajlara sahiptir. Nereye giderseniz gidin, Karayip tarafı o kadar hoş olmayacak.

Ya da öyle diyorlar.

Ancak, şimdi her iki kıyıya da birkaç kez gittikten sonra, bu insanların ne hakkında konuştuğundan emin değilim. Karayip tarafında seyahat etmek, daha yağmurlu olma eğilimi olduğu doğrudur, ancak keşfetmek daha az muhteşem veya fantastik değildi. Çok büyük bir yaban hayatı, partiye birçok yer ve bazı muhteşem plajlar var.

Duymuş olabileceğinizin aksine, ülkenin bu tarafını kontrol etmek için çok değerli destinasyonlar var. Tam burada Kosta Rika’nın Karayip Kıyısı’na gidecek en iyi yerlerden birkaçı:

Hızlı vurgular

Yaban Hayatı Görmek İçin En İyi Yer: Tortuguero

En İyi Sörf/Parti: Puerto Viejo

En İyi Yürüyüş: Cahuita

En İyi Dalış: Manzanillo

En İyi Plaj: Punta UVA

1. Tortuguero

Amazon Rainforest’in Kosta Rika versiyonu olan Tortuguero, ülkenin kuzey kıyı şeridine hakim. Bu büyük alan bir dizi nehir ve ormanı çaprazlayan kanallardır.

Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, burada sık sık yağmur yağar. Plajlar güzel olmasına rağmen, güneşli plaj hava durumu tam bir gün nadirdir. Üstelik, akımlar güçlü ve dişlek barracudalar gibi güçlüdür ve köpekbalıkları sularda dolaşır, böylece çok fazla yüzme yapmayacaksınız.

Buradaki en önemli çekiliş, kıyı boyunca yuvaya gelen çok sayıda kaplumbağa (dolayısıyla İspanyolca’da “kaplumbağaların bölgesi” anlamına gelen “tortuguero”). Onları yuvalamayı görmek için en iyi zaman Nisan ayında ve Mayıs ayında.

Ancak, sezon dışı bile, Tortuguero yürüyüşe gitmek için birkaç yer, kanal yolculuklarının yanı sıra çok sayıda vahşi yaşam sağlar (bu alan kuşları için anlaşılır).

Tortuguero’ya ulaşmak basit değil, ne de ucuz. San José’den oraya ulaşmak beş saat sürüyor ve malzemeler tekne tarafından getiriliyor. Bu nedenle, bu bir bütçe planı hedefi değil.

Ancak, Orta Amerika’da aradığınız uzak bir şeyse, Tortuguero’nun gidecek yeri!

Tortuguero’daki En İyi Cazibe: Ziyaretiniz sırasında sadece bir şey yapacaksanız, Tortuguero Milli Parkı’na gidin. Parkta yürüyüş yapabileceğiniz birkaç parça var, ancak bölgenin tekne gezileri etrafta dolaşmak için tek yöntem çünkü bu bir nehir sistemi. Parka giriş kişi başı 15 ABD dolarıdır.

Tortuguero’da nerede kalır: Aracari Garden Hostel-Tamamen ücretsiz Wi-Fi, tamamen EQUDEPED KICHEN ve geniş tipik bir alan ile, bu harika backpacker hostel Milli Park’ın yanında en iyisidir. Personel dostça yanı sıra yurtlar yanı sıra temiz ve ferah.

2. Puerto Viejo

Puerto Viejois güçlü bir Karayip hissi ile sallanan bir sahil kasabası. Bölgenin birincil merkezi. Burada sörfçü/parti hayatına çekilmek kolaydır. Turistik olduğu gerçeğine rağmen bunu gerçekten seviyorum. Kasaba küçük, etrafta dolaşmak basit, her yerde plajlar var, ayrıca ucuz tico yiyecekleri satın alabileceğiniz bölgesel “sodalar” dan lezzetli pişmiş ekmek veya harika olan dikkat çekici batı yerlerine kadar bir ton harika restoran var. Suşi.

Puerto Viejo’daki En İyi Cazibe: Siz buradayken Jaguar Kurtarma Merkezi’ne gittiğinizden emin olun. Bu, kurtarmak ve jaguarlar gibi hayvanları ve uluyan maymunları rehabilite etmekte zorlanan bir temeldir. Tesisin rehberli bir yolculuğunu kişi başına 22 ABD doları karşılığında alabilirsiniz (10 yaşın altındaki çocuklar ücretsizdir). Geziler 90 dakika.

Puerto Viejo – Rocking J’de nerede kalır – Plajda zamanın dışında bulunan bu hostel gerçekten soğuk bir vibe var. Sörf tahtalarının yanı sıra kiralama için şnorkelli dişli malzemeleri de var ve her türlü turları organize ediyorlar. Ülkedeki en iyi pansiyonlardan biri.

Orta Amerika’ya mı gidiyorsunuz?

Gelen kutunuza en iyi gönderilen bu tamamen ücretsiz rehberlere ek olarak tüm en iyi Orta Amerika seyahat önerilerimi alın:

61 Akıllı Seyahat İpuçları
Kullanımı tercih ettiğim iş
17 Adım Planlama Kontrol Listesi
Tamamen Ücretsiz Uçuşlar Alma Kılavuzu
Önerilen bir paketleme listesi

İsim: Başlangıç ​​Kitini Alın

3. Cahuita

Aynı adı taşıyan muhteşem bir milli parkın yanında bulunan küçük bir kasaba olan Cahuita, Puerto Viejo’nun yaklaşık bir saat kuzeyinde.

Tortuguero gibi, burası dinlenmek için bir yer. Sadece 8.000 kişiye ev sahipliği yapan, bazı gecelerde canlı olan bir bar var, ancak çoğunlukla yürüyüş, yüzme veya sörf gününden sonra, birçok insan sadece okumanın yanı sıra oturuyor.

Siz buradayken emin olungo to Cahuita national Park, unwind at Black Beach, as well as stuff your deal with with dessert crepes (a regional specialty).

Top Attraction in Cahuita: Cahuita national Park truly is the primary draw here, as it provides some fantastic hiking as well as a possibility to absorb the regional natural beauty. Admission to the park is totally free as well as guides can be hired for around $20 USD.

Where to stay in Cahuita: trick garden – This family-friendly hostel is fantastic for anybody searching for a much more peaceful as well as unwinding hostel. They have a terrace, garden, as well as hammocks for unwinding in. They likewise have a kitchen area in situation you want to make your own meals.

4. Manzanillo

Manzanillo is 12km south of Puerto Viejo. In fact, you can walk right here from Puerto Viejo in about two hours — just comply with the beach!

The town is even smaller than Cahuita as well as nobody ever truly visits. If you’re wanting to get away from the crowds as well as have a much more authentic experience, come stay right here Manzanillo.

The reef system right here is close to shore as well as this is the region’s primary diving spot. many of the people who come right here are older couples, families, or retirees. It likewise has one of the very best beaches in the country.

Top Attraction in Manzanillo: For the adventurous, that would be a canopy trip (ziplining). trips expense around $60 USD as well as last around 4 hours. If you’re not searching for an adrenaline rush, head out on a chocolate tour. The region is understood for its chocolate production. trips typically last around 5 hours as well as expense $60 USD.

Where to stay in Manzanillo: Se Ua Manzanillo – This rustic thatched-roofed B&B is found in the jungle. It’s a very calm, unwinding location to delight in nature as well as take in the scenery. They have totally free Wi-Fi as well though so you won’t be totally isolated!

5. Punta Uva

If you’re searching for a beautiful beach to lounge away the days, head to Punta Uva. It’s a small town found between Puerto Viejo as well as Manzanillo with a gorgeous strip of beach. regional legislations avoid advancement close to the beach, which has kept it from ending up being overcrowded. It’s ideal for swimming as well as surfing.

Top Attraction in Punta Uva: The beach! It’s one of the most gorgeous in the whole country.

Where to stay in Punta Uva: Casa Visa en la Selva – This vibrant lodge is found in the jungle. There’s no Web here, making it a good option for anybody wanting to disconnect as well as catch up on some R&R.

***
The Caribbean coastline is just as beautiful, interesting, as well as majestic as the Pacific coastline. And, because it rains much more on the Caribbean coast, you’ll discover far fewer people on this side of the country.

The big resorts, overpriced meals as well as tours, as well as countless expats that flood all parts of the Pacific, particularly the Nicoya Peninsula, are barely anywhere to be found.

So let them do what they want while you delight in the (fairly) empty beaches, inexpensive seafood, as well as amazing wildlife of the Caribbean coast!

Book Your trip to Costa Rica: Logistical suggestions as well as Tricks
Uçuşunuz
Find a inexpensive flight by utilizing Skyscanner or Momondo. They are my two preferred browse engines since they browse sites as well as airlines around the globe so you always understand no stone is left unturned.

Konaklamanızı ayırtın
Pansiyonunuzu Hostelworld ile rezerve edebilirsiniz. Bir pansiyon dışında bir yerde kalmak istiyorsanız, konukevleri ve ucuz oteller için en uygun fiyatları sürekli olarak iade ettikleri için Booking.com’u kullanın.

Seyahat sigortasını hatırlamayın
Seyahat sigortası kapsamı sizi hastalık, yaralanma, hırsızlık ve iptallere karşı koruyacaktır. Her şeyin ters gitmesi durumunda kapsamlı bir güvenlik. Geçmişte defalarca kullanmak zorunda olduğum için asla onsuz bir yolculuğa çıkmam. I’ve been utilizing world Nomads for ten years. En iyi hizmeti ve değeri sunan tercih ettiğim iş:

Güvenlik Kanadı (70’in altındaki herkes için)

Seyahatimi sigortalayın (70’in üzerinde olanlar için)

Medjet (ekstra geri dönüş kapsamı için)

Ready to book Your Trip?
Seyahat ederken kullanabileceğiniz en iyi iş için kaynak sayfama göz atın. I listing all the ones I utilize when I travel. They are the very best in class as well as you can’t go wrong utilizing them on your trip.

Want much more info on Costa Rica?
Be sure to go to our robust destination guide on Costa Rica for even much more planning tips!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *