Seyahat ederken arkadaş edinme ve insanlarla tanışma


Maceracı Kate, bağlı kuruluş bağlantılarından oluşur. Bu bağlantılardan satın alma yaparsanız, size ek ücret ödemeden bir komisyon kazanacağım. Teşekkürler!

Twitter’da paylaş
Facebook’ta Paylaş
Pinterest’te Paylaş
E -posta ile paylaş

Çok sık sorulan sorulardan biri, kendi başıma seyahat ederken nasıl bu kadar çok arkadaş edindiğim. Çok zaman yalnız seyahat ediyorum ve siz yalnız olabileceğini düşünürken değil. Seyahatlerimde çok fazla insanla tanışabiliyorum.

İşte gerçek – dünyanın en sosyal insanı değilim. Ben her zaman bir kitapta burnuna sahip olan ve bir partiden sonra iyileşmek için birkaç güne ihtiyacım olan bir içe kapanıkım. Benimle tanışan birçok okuyucu, beklediklerinden çok daha sessiz olduğumu söylüyor ve arkadaş edinmek benim için en kolay şey değil.

İçine kapanık olsanız bile, seyahat ederken insanlarla tanışabilirsiniz. Eğer yapabilirsem, yapabilirsin.

Son on yıldır, kadınlara dünyayı güvenli bir şekilde nasıl gezeceklerini öğretiyorum. Yıllar boyunca, seyahat tarzım değişti-eskiden parti pansiyonları ve sosyal yurtlarla ilgili iken, bu günlerde hiçbir şekilde yurtlarda kalmıyorum ve çok daha üst düzey yerler seçme eğilimindeyim.

İçindekiler

Seyahat ederken insanlarla nasıl tanışılır
Çok Günlük Geziler
Sosyal bir pansiyonda kalın
Turlar, aktiviteler ve geziler
Partiye katılın – güvenli bir şekilde
Kanepe sörfü
Reddit
Arkadaşlarınızdan Kişiler İsteyin
Topluluğunuzu yurtdışında bulun
Tinder ve diğer tanışma uygulamaları
Dostça bir yere seyahat edin – ve açık olun

Seyahat ederken insanlarla nasıl tanışılır

Başlangıçta bu yazıyı 2011’de, sert bir backpacker olduğumda yazdım ve o zaman düşünüldüğünde zamanlar değişti. Seyahat ederken hala insanlarla tanışabiliyorum-ama bu sadece bira ıslatılmış hostel çubuklarından ve Boozy River tüplerinden çok daha fazlası.

Bu pansiyonların kötü olduğu anlamına gelmez. ne münasebet. Bugün pansiyonlar on yıl öncesine göre çok daha iyi ve her türlü gezgin için. Bunu göz önünde bulundurarak değişen tek şey onlar değil – İnternet çok daha gelişmiş hale geldi ve şimdi ne yaptığınıza dayanarak dünyanın dört bir yanındaki insanlarla tanışmak çok daha kolay.

Birçok insan yalnız seyahat ederseniz, neredeyse her zaman yalnız olduğunuzu düşünüyor. Ve bu mutlaka doğru değil – sadece olmak istiyorsanız yalnızsınız. Bazı seyahatlerim için yalnız olmayı seviyorum, ama yeni arkadaşlarla tanışmayı da seviyorum.

Bu yazı en son Ocak 2020’de güncellendi.

İşte solo seyahat ederken arkadaş edinmenin bazı yolları:

Biz Belize üç gün boyunca yelken büyük bir zaman vardı!
Çok Günlük Geziler

Seyahat ederken en çok arkadaş edindiğimi düşündüğümde, çok günlük geziler akla geliyor. Yelken Hırvatistan, Şnorkel Belize, Avustralya’nın en üst ucunu keşfediyor. Aynı insanlarla birlikte birkaç gün geçirdiğinizde, birlikte yemek yediğinizde, birlikte aktiviteler yaptığınız, birlikte uzun otobüs gezilerinde sıkışıp kaldığınızda, arkadaşlıklar olur!

Çok günlük bir gezi nedir? Esasen bir grup turu, ama sadece birkaç gün. Birkaç gün süren ve daha uzun bir yolculuğun parçası olan geziler. Çok günlük bir gezi eklemenin seyahat ederken çok daha fazla arkadaş edinmeme yardımcı olduğunu düşünüyorum.

Yine de, arkadaş arkadaşlarını daha uzun süre seyahat etmek istiyorsanız, tüm seyahatiniz için bir grup gezisine katılmanızı öneririm. G maceraları ile gezileri tavsiye ederim ve tüm dünyada geziler var. İster Machu Picchu’ya yürüyüş yapmak, Hırvatistan’ın adalarına yelken açmak ya da Tanzanya’da Safari’ye gitmek isteyin, yedi kıtada maceracı küçük grup gezileri var!

Devamını oku:

Belize kıyılarında yelken

Kişi İsa’ya benzediğinde, son akşam yemeğini yapmanız gerekir!

Sosyal bir pansiyonda kalın

Evet, 30 yaşın üzerinde olsanız bile-bir pansiyonda kalmak artık sadece yirmi şey için değil. Lütfen beni duy. Bu günlerde pansiyonlar eskisinden çok daha iyi ve sosyal bir hostel bir parti hostelinden çok farklı. Birçok hostel bugünlerde özel odalar var ve çok lüks olanaklar ekliyor. Para için iyi bir değer elde etmeyi seven orta menzilli ve bütçe gezginleri ile ilgileniyorlar.

Ve biliyor musun? 30 yaşında olduğumu düşünerek bir yurtta yatmadım. Ama güzel, ilginç, hatta lüks pansiyonlarda kalmaya devam ediyorum. Ve bu hostellerin birçoğu seyahat ederken insanlarla tanışmak için en iyi yerlerden bazıları olmuştur. Özel bir odada kalıyorum ama salonda takılıyorum ve pansiyon aracılığıyla aktivitelere kaydoluyorum.

Yukarıdaki resim, gezegendeki en sevdiğim pansiyonlardan biri olan Porto, Porto’daki Galeri Hostel’de çekildi.

Galeri hostel kesinlikle çarpıcı ve en konforlu yataklara sahip – ama parladıkları yer grup aktiviteleri. Ucuz bir grup yemeğine katılabilir, bir liman tadımı yapabilir veya ücretsiz bir şehir turuna gidebilir veya hostelde sinema gecesi alabilirsiniz.

Çok daha fazlası var – Flores, Guatemala’daki Los Amigos Hostel’deki sosyal atmosferi sevdim; Oasis Backpackers Sevilla’daki Tapas Gezisi; San Francisco’daki Yeşil Kaplumbağa kahvaltıları; ROHanoi’deki Vietnam Backpackers Hostel’de kutlamalar.

Böyle hostelleri nasıl buluyorsunuz? İyi arkadaşım Kash Bhattacharya, yani bütçe gezgini tarafından yazılan Grand Hostels: Lüks Hostels’e bir göz atarak başlayın. Kash, “Lüks Hostel” terimini yarattı ve yıllarca dünyanın en iyi hostelleri hakkında yazıyor.

Hostel salonları çok sayıda arkadaşımla tanıştığım yer. İster hostel çubuğuna vurun veya yerel bir etkinliğe katılın, diğer gezginlerle tanışmanın kolay bir yoludur.

Sadece bir şey: Araştırmanızı yapın ve Barselona’daki Kabil veya Amsterdam’daki Uçan Domuz gibi kötü şöhretli bir parti hosteli rezervasyonu yapmamaya çalışın. Aradığınız şey bu olmadıkça…

Sosyal Hostellerde seyahat ederken nasıl arkadaş edindim: İlk olarak Chris, Jon ve Mona ile Sihanoukville, Kamboçya’daki Monkey Republic’te zaman geçirdim. Daha sonra Siem Reap’teki Garden Village Bar’da birbirimize rastladık ve bundan sonra Bangkok, Vang Vieng ve Luang Prabang’a birlikte seyahat ettik! Onlar şimdiye kadar seyahat ettiğim en sevdiğim gruplardan biri.

En sevdiğim gezilerden biri – Semuc Champey, Guatemala’daki mağaralarda yüzmek
Turlar, aktiviteler ve geziler

İster Yeni Zelanda’da bungee atlama ya da New York’un pasta gezisi gibi bir gıda aktivitesi gibi bir macera spor aktivitesi yapıyor olun, kaçınılmaz olarak seyahat ederken bazı yeni insanları tanımaya başlarsınız.

Aktiviteleri nerede buluyorsunuz? Son zamanlarda Airbnb deneyimlerinin büyük bir hayranıyım – dünyayı paylaşmayı seven ilginç yerliler tarafından verilen geziler ve büyük gezi şirketlerinden çok daha az kurumsal. Bunun dışında Viator’da bir ton gezi ve aktivite bulabilirsiniz.

Bazı aktivitelerin arkadaş edinmek için diğerlerinden daha iyi olduğunu düşünüyorum. Fiziksel aktiviteler, özellikle Whitewater rafting veya bungee atlama gibi adrenalin acımasız aktiviteler, sizi bir grup olarak bağlamanın bir yoluna sahiptir! Kokteyl gezileri gibi alkol odaklı faaliyetler de çok fazla sosyal yağlama ekler.

İlginizi çeken, insanların isimlerini öğrenen ve takılmaya devam eden bir gezi veya etkinlik bulun. Görünüşe göre tonlarca aktivite doğal olarak bara ilerliyor. Ve eğer yapmazlarsa, her zaman birisinin bir içki mi yoksa kahve mi almak isteyip istemediğini görebilirsiniz.

Grup Turları aracılığıyla nasıl arkadaşlar edindim: Tokyo’da bir moda gezisi için arkadaş edindim, Medellín’de bir meyve gezisinde arkadaş edindim, Asheville’de yerel bir yemek gezisinde arkadaş edindim, Münih’te ücretsiz bir tarihi yürüyüşte arkadaş edindim, Karadağ’daki bir rafting gezisinde arkadaşlar edindim ve birkaç ay önce fotoğrafçımı Floransa’daki bir Airbnb deneyiminden arkadaş oldum.

Vang Vieng bir zamanlar bir parti kasabasıydı.
Partiye katılın – güvenli bir şekilde

Yalnız seyahat ederken parti yapmaya çalışıyorsanız, ancak kimseyi tanımadığınızda nasıl gideceğiniz hakkında hiçbir fikriniz yoksa, bunu yapmanın yolları vardır. San Juan del Sur, Nikaragua ve hatta New Orleans gibi kasabalar çok eğlenceli olabilir!

Katılmak için organize çubuk taramaları veya kokteyl gezileri bulmaya çalışmanızı öneririm. Bunlar aynı zihniyette insanlarla tanışmanıza yardımcı olacak ve alkol birçok insanı çok daha konuşkan ve arkadaş canlısı kılıyor.

Aksi takdirde, planlanmış etkinlikleri arayın – haftanın en tembel gününde kısmen havuz partisi ve kısmen bar taraması olan San Juan del Sur’daki Pazar Funday Partisi gibi. Bazı barlarda trivia geceleri veya poker geceleri vardır; Diğerlerinin tema geceleri var. Ve gündüz partilerinin kendilerine dönüşen içki yolculuklarını unutmayın.

Her zaman olduğu gibi, yalnız seyahat ederken içmenin tadını çıkarmak çok önemlidir. Normalde olduğundan daha az iç, içeceklerinize dikkat edin ve sürekli kendinize, “Şimdi olduğundan çok daha fazla kontrolden çıkmak ister miyim?” Diye sorun. Ve unutmayın, saat 22: 30’da geri dönme utanç verici.

Son bir şey – şimdiye kadar tanıştığım en iyi arkadaşlardan bazıları gece geç saatlerde bayanlar odasında kaldı. Tabii ki, bir daha asla birbirimizi görmüyoruz, ama o içten konuşmalar için yaşıyorum.

DEVAMINI OKU:

Bir parti varış noktasına solo nasıl seyahat edilir

2008’de Buenos Aires’e ilk solo gezimde arkadaş arkadaşları!
Kanepe sörfü

Kanepe sörfü, ücretsiz konaklama çok daha fazla! Couchsurfing topluluğu, insanların evlerinde ücretsiz kalmanıza izin vermek için çok popüler, ancak bu sağladıklarının sadece küçük bir parçası.

Couchsurfing, yerel buluşmalar için harika bir kaynaktır. Bu buluşmalar her iki yerliler içindir ve kim geçiyorsa ve birçok büyük şehir haftalık bir kanepe toplantısına sahiptir. Ne zaman yeni bir şehre baktığımda, herhangi bir buluşmanın devam edip etmediğini görmek için yerel kanepe sörf grubuna bir göz atıyorum. İyi seyahat eden insanlarla tanışmak için harika bir yer.

Bunun ötesinde, Couchsurfing profilleri olan birçok insan yeni insanlarla tanışmak istiyor. Tamamen iyi ve birine bir not bırakmanız, yakında şehirlerini kontrol ettiğinizi ve oradayken bir kahve için buluşmanızı önermeniz bekleniyor.

Nasıl arkadaş edindim Couchsurfing: İlk solo gezim 2008’de Buenos Aires’e ve benSeyahat ederken insanlarla tanışmak konusunda gergindi. Gelmeden önce tonlarca kanepe ile bağlantı kurdum. İniş yaptıktan sonra, kulüp gecelerine, doğum günü partilerine, konserlere ve hatta bir Şükran Günü yemeğine davet edildim! İlk gece tonlarca insanla tanıştım ve orada zamanımın geri kalanında uzun süredir kayıp bir arkadaşım gibi muamele gördüm.

2017 Kadınlar Yürüyüşünde Protestocular
Reddit

Eğer bir Redditor iseniz, açıklamama gerek yok. Eğer bir Redditor değilseniz… belki de Reddit’e girmemek en iyisisiniz, çünkü uyanma saatlerinizi tüketecek bağımlılık yapan bir sitedir.

Bununla birlikte, varış alt yapıları seyahat ederken insanlarla tanışmak için harika bir yerdir. Lizbon veya Denver olsun, ziyaret ettiğiniz bir şehir için alt diziye bakın ve insanların ne gönderdiğini görün. Eğer daha büyük bir şehir ise, özellikle buluşmalar için bir alt sınıfı olabilir ve herhangi bir şey gönderebilirsiniz – “hey, bu hafta sonu kontrol ediyorum ve bir müze arkadaşını isterim” veya “bir bar trivia ekibine katılmak istiyorum Bu hafta!”

Örneğin New York, doğaçlama buluşmalar için bir alt bölümün yanı sıra, Peculier Pub’da hepsinin katılabileceği haftalık bir buluşmaya sahiptir.

Her zaman olduğu gibi, grupta yayınlamadan önce kenar çubuğunu okuyun. Normalde politikalar var ve yarasadan bir ideal kırmak istemeyeceksiniz.

Reddit’ten nasıl arkadaşlar edindim: Henüz seyahatlerim için kullanmamış olsam da, benimle aynı siyasi olaylara giden ve bir almak isteyip istemediklerini soran Asknyc alt bölümünde insanlara ulaşmasını sağladım. Önceden kahve!

Kate ve Mario Bogotá’da Aguardiente İçiyor
Arkadaşlarınızdan Kişiler İsteyin

Belli bir sohbete bir gezi planlıyorsanız, arkadaşlarınıza orada yaşayan herhangi bir bireyi tanıyıp tanımadıklarını sorun. Bu, örneğin Moğolistan’da biraz daha zor olabilir, ancak Londra veya San Francisco gibi popüler bir şehri veya hatta Chiang Mai veya Bali gibi popüler bir göçmen noktasını kontrol ediyorsanız, ödeyebilir.

İşleri rahat tutmanızı tavsiye ederim. Ulaşın ve şehirlerini kendi başınıza kontrol edeceğinizi ve oradayken onları bir fincan kahve için çıkarmayı teklif edeceğinizi söyleyin.

İç içe dönükler, böyle bir yabancıya istekte bulunduğunu biliyorum korkutucu olabilir! Ancak bu onlara ruh halinde olduklarını seçme yeteneği verir. Eğer buluşmak yerine e -posta ile ilgili önerilerde bulunmayı teklif ederlerse, bu onların kararları. Ama birçok insan bir kahve için aşağı olacak ve eğer vurursanız, genellikle sizi daha sonra arkadaşlarıyla davet ederler.

Kişilerle Nasıl Arkadaş Oldum: Arkadaşım Amelia’nın kocası Kolombiya’dan ve Kolombiya’yı ziyaret etmeyi planladığımda beni Bogotá’daki kuzeni Mario ile bağlardı. Ona bir e -posta bıraktım ve beni dans etmeye davet etti!

Nairobi’de iklim aktivistleriyle buluşma
Topluluğunuzu yurtdışında bulun

Bunların hepsi ne içine girdiğinize bağlı – ve bunun bir seyahat blog yazarı olarak benim için çok daha kolay olduğunu itiraf etmeliyim. On yıldır dünyanın dört bir yanında bir topluluk inşa ediyorum. Ancak bunu yapmanın birçok farklı yolu var.

Küresel bir topluluğun veya uluslararası organizasyonun bir parçasıysanız, biraz araştırma yapın ve potansiyel üyelerle buluşup buluşamayacağınızı görün.

Ve eğer sadece hobileri olan bir kişiyseniz, bu hobilere giren insanlarla tanışın! Bir yürüyüş grubu, bir siyasi aktivist koleksiyonu veya sadece DND oynayacak bazı insanlar bulmaya çalışıyor olun, bunun için harika bir kaynak olduğunu düşünüyorum. Bazı şehirlerde “Bunu yapmak istiyorum, sadece yalnız değil” adlı buluşma grupları var.

Aynı aktivitelerde olan insanlarla nasıl tanışıyorum: Nereye gidersem gideyim, seyahat blogcularıyla ve hatta çoğu zaman okuyucularımla buluşuyorum.

Oh, Barcelona Marcos, hala en sevdiğim Tinder fotoğrafın var.

Tinder ve diğer tanışma uygulamaları

Seyahat ederken Tinder’ı kullanabilir misin? Kesinlikle! Bir kadının seyahat ederken Tinder ve tarih kullanması güvenli midir? Olabilir, ancak çok daha fazla önlem almak akıllıca. İşte önerdiğim şey:

Neyi bulmaya çalıştığınıza ve bir randevu ile ne yaptığınıza karar verin. Kaymaya başlamadan önce beklentilerinizin ne olduğunu kendinize açıklayın ve her zaman fikrinizi değiştirebileceğinizi unutmayın.

Yerel bir SI alın

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *