Kireç’e parmağı vermek – Australia’nın narenciye parmak kireç ve cinlerin arkasındaki adam


müstehcenlikten her yerde, parmak kireçlerine ve güçlü narenciye lezzetine, şimdi yediğimiz ve içtiğimiz birçok şeyde. Ama ne, nereden geliyorlar ve parmak kireç cinle olan hikaye nedir?

Sydney Avustralya’nın birkaç saat batısında mavi dağların bir platosunda yüksek olan Lee Etherington – ticaret, amaç ile yenilikçi ve kazara damıtıcı – alışılmadık mahsulü üzerinde duruyor.

Güdük çalı benzeri ağaçların sıralarından biraz parmaklara benzeyen koyu meyveleri sallıyor. Daha yakın, engebeli yeşil ve koyu kırmızı kabukları çok daha fazla kireç cildine benziyor.

Gerçekten de, bunlar Avustralya’ya özgü altı narenciye – ve son yıllarda olağanüstü popüler hale gelen parmak kirleri.

Lee dallara uzanır ve bir parmak kireç koparır, gerçekte bir biber veya bamya gibi görünen bir parmaktan çok daha fazla görünür ve onu açar ve hafifçe sıkar.

İçeride beklediğiniz gibi değil.

Ne tohumlar ne de meyve suyu – bu konuda hiçbir kemik – içeride. ve narenciyete beklediğiniz segmentlerden ziyade; Parmak kireç eti Salmon Roe gibi küçük toplarda paketlenir.

Aslında, meyve tipik olarak parmak kireç ‘havyar’ olarak adlandırılır. Bu parlak yeşil ve kırmızı boncuklar tart, lezzetli narenciye suyu ile patlıyor. Ve onlar bir vahiy.

Parmak Limes, Hibiscus ve Lee Etherington

Lee’nin ilk başarısı aslında Hibiscus Flowers ile oldu. Çiçekleri kavanozlara koymak ve parlak kırmızı şurupta korumak için tekniği geliştirdi. Mr & Mrs Romance’e çok yıl önce ilk başladığımızda hibiscus çiçeklerini kokteyl kitabımızda kullandık.

Lee, bu ürünle eyaletlere bile girdi ve şimdi kreasyonlarını dünyanın 50’den fazla ülkede satıyor.

Ancak parmak kireçleriyle Lee, bu alışılmadık havyar şeklindeki meyvelerden en iyi şekilde yararlanan bir cin hazırlamak istediğine karar verdi. Diğer içki fabrikalarında şişelerinde parmak kireç havyarları vardır, ancak meyve ruhtan daha ağır olduğu için boncuklar şişenin dibinde temizlenir.

On yıl sonra – evet, on yıl – Ar -Ge, Lee, Lotus’tan cin içinde bir tür web oluşturan bir protein kullanarak bir teknik buldu. Tatlıssız, renksiz, kokusuz ve tamamen doğaldır, ancak onları sıvı boyunca askıya almak için görünen küçük parmak kireç toplarını tutar.

Parmak kireç havyarını gerçekten mükemmel bir şekilde görebileceğinizi gösterir, ancak aynı zamanda her bir dökümün bazı parmak kireç parçalarını garanti ettiğini gösterir – sadece şişenin sonuna ulaşırsa değil.

Dahası, Lee, çırçırın ekstra bir şeye ihtiyacı vardı – başka bir lezzet profili. Böylece, meyvenin şişeye girmeden önce bu lezzetleri emmesi için parmak kireç havyarını tamamen ayrı bir cinle emer. Etkili bir şekilde, birinde iki cin alıyorsunuz.

Ve Lee çok uzun süre durmaktan hoşlanmadığı için, derin kırmızı parmak kireçlerini kullanarak başka bir parmak arası cin üretti.

Parmak kireçlerle ilgili sorun

Çiftçilik Finger Limes’in kolay bir meslek olduğunu öğrenmek iyi bir haber olurdu, değil.

Ne yazık ki, durum böyle değil.

Lee, meyve bahçesinin etrafında yürürken tarif ettiği gibi, ağaçlar uzun, keskin dikenlerle kaplıdır, bu da el seçmeyi hoş olmayan hale getirir. Ancak meyve oldukça hassas olduğu için yapımcı hasat bir seçenek değildir.

Cesaret ekibinin olağanüstü nip ile Lee’nin Çiftliğinde buradayız!

Parmak kireç cildi, meyve ile karıştırılırsa lezzeti mahveden acı yağlarla doludur. Yağlar da çok yapışkandır ve cildinizden de kolayca çıkmaz.

Dahası, parmak kirleri – özellikle kırmızı olanlar – bir kerede olgunlaşmak gibi. Lee, aynı gün olabildiğince çok olgun meyve seçmek için bahçeye giren herkesin resmini boyar. Bundan sonra, meyve tipik olarak onu geçer.

Ve sadece ekstra bir zorluk katmanı eklemek için, her parmak kireç, işlenmeden önce çıkarılması gereken küçük tohumlarla doludur.

Ancak bu kek üzerindeki ölümcül buzlanma, buradaki toprak, dünyanın birçok tehlikeli örümceklerinden biri için çok sevilen bir yer.

Çok güçlü bir ısırık olan son derece zehirli ve agresif Sydney huni-web örümcek, küçük resimleriyle kolayca kolayca delebilir, yumuşak toprakta yuvalarda yaşamayı sever.

Ve kelimenin tam anlamıyla meyve bahçesinde herhangi bir yerde anlatı delikleri var.

Ancak, şimdiye kadar sahip olduğunuz en mükemmel cin ve tonikin ilk yudumunu aldığınızda, küçük parmak kireç küreleri ile köpürür ve o efervesan kireç aromasıyla patlarken, tüm araştırmaları ve sıkı çalışmayı, tüm dikenli ağrıyı ve riskini fark edersiniz. Ölüm buna değer.

Vahşi hibiscus co parmak kireç cin şişe buradan alabilirsiniz.

Ayrıca bu cinle ilgili tam incelememize, Avustralya Craft Spirits Nip Of Cesaret Nip ile düzenli sütunumuzda buradan kontrol etmelisiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *