6 İşaretler İskoçya’ya bir gezi


İskoçya, sarhoş olmak için harika bir yer ve yürüyüşe çıkmak için daha iyi bir yer sağlayan farklı yerlerden biridir. Bu güzel kırsal, güzel, ufalanan kalıntılara, inanılmaz jeolojik fenomenlere ve paranın satın alabileceği en iyi mikro demlemelere ev sahipliği yapıyor. Burada bir hafta geçirin ve muhtemelen hayat hikayelerinden biraz daha büyük ve belki de son Pilsner’dan göğsünüzde ekstra saçlarla eve gideceksiniz.

1. Parasızsın.

İskoçya, duvardaki delikli restoranların ve favori alışveriş alanlarının hazinesidir. Eksantrik Knickknacks’ten birinci sınıf modaya kadar her şey için Edinburgh veya Lothians’ın etrafında dolaşın. Dükkanların sokakları ve güzel mimarlık kulelerini aşağıdaki koşuşturma üzerinde sıraladığı dünyayı iyi bilinen ve tarihi Royal Mile’a toyuyor. Ufku kaplayan kulelerin arkasındaki gün batımını izlerken bölgedeki ince restoranlardan birinde kırmızı şarabı yudumlayın.

2. Ayakkabılarınızda delikler giydiniz.

Bu güzel ülke bazı muhteşem milli parklara ev sahipliği yapıyor. Biraz çıldırtıyorsanız, Cairngorm Milli Parkı’na bir sürüş yapın. Ziyaret ettiğiniz yılın zamanına bağlı olarak, burada yapabileceğiniz bir şey var. Kışın, Cairngorm Mountain, ülkedeki en iyi tozun bazılarına ev sahipliği yapıyor ve snowboardcuları ve kayakçıları pürüzsüz beyaz yamaçlarına çekiyor.

Daha sıcak aylarda, biraz yürüyüş yapın veya yakındaki okçuluk menzilinde elinizi deneyin.

3. Kötü bir bronzluğun var.

İskoçya’da doğal su kütlelerinde yüzen “vahşi yüzme” olarak adlandırılan bir çok şey var. Bu ülkenin farklı su özellikleri, bir dalış tercih etmek için inanılmaz bir yer haline getiriyor. Skye’nin hemen batısındaki peri havuzlarına göz atın. Bu farklı havuzlar, kaya duvarlarıyla çevrili kristal berraklığında, mavi su ile doludur. Su serin olsa da, deneyimin şelaleleri ve genel büyüsü her yıl binlerce yüzücüyü çekiyor.

4. Bir akşamdan kalma cehenneminiz var.

İskoçya’nın artık bağımsız olarak sahip olunan 70’den fazla mikro bira fabrikasına ev sahipliği yaptığı tahmin ediliyor, bu yüzden bazı yerel serinletici serinletici serinletici serinletici serinletici bir zaman daha iyi bir zaman olmadı. Bu bira fabrikaları sadece küçük toplu demetleri ile herkes için bir şeyler sunmakla kalmaz, aynı zamanda bira fabrikalarının sayısız gezileri ile ücretsiz tatma ile sunar. Maraton bira severler için, bölgede bir pub taraması barındırıp barındırıp barındırdığını kontrol etmeyi düşünün. Bu etkinlikler genellikle şehrin her yerinde insanları farklı barlara ve bira fabrikalarına taşıyarak size ulaşım sunar. Sizin için sürüş yok ve bazı hoppy çeşitlerini örneklerken yeni insanlarla tanışmak.

5. Bir tarih tutkunu oldunuz.

İskoçya’nın etini sallayabileceğinizden çok daha tarihsel simge yapıları var. Açık kırsal alan ve şehir sokaklarını kaplayan eski mimariyi süsleyen güzel kalelerle, güzel ve tarihsel olarak önemli bir şeye koşmadan bir mil yürüyebilirsiniz. Stirling Kalesi’ni kontrol ettiğinizden emin olun. Bu inanılmaz tarih parçası 12. yüzyılda inşa edildi ve çok sayıda kanlı kuşatma ve güç mücadelesi gördü. Mimari ve bahçeler hayranlık uyandırıcıdır ve kale duvarlarının kendilerindeki detay nefes kesicidir.

6. Sen ruhsalsınız.

Tamam, belki değil, ama Glasgow gibi bir ortaçağ katedralinin içinde durmak kesinlikle sizi huşu içinde arayacak. Gökleri otlatıyor gibi görünen kulelerden, süslü vitray ve binanın içindeki mimarinin sınırsız detaylarına kadar, gerçekten perçinleyici bir deneyim. Onların cazibesi, bu yapıların çoğunun yüzlerce yıldır ayakta durması, kimsenin şaşkınlıkla durmasını sağlamak için yeterlidir.

Bu yüzden jet gecikmenizi sallayın, bazı rahat ayakkabılara dönüşün ve arkadan kendinizi patlatın; Sadece İskoçya’ya bir geziden kurtuldunuz. Bu güzel, tarihsel olarak zengin bir ülkenin sunduğu her şeyi görmek için yeterli saat yok, ancak sadece yumruklarla yuvarlanın ve çok sayıda hayranlık için çok sayıda seçeneğe sahip bir yerin kendiliğindenliğinden memnun olmayı öğrenin.

Katkıda bulunanlar hakkında:
Jess tabelası: Ailem yolculardı çünkü ben doğmadan önce. Rahimde bile, her yerde seyahat edebildim! Oğlum, yaşlandıkça işler değişmedi mi! Dünyada yaşadığım balondan çok daha fazlası olduğunu bilmek beni daha da seyahat etmek istememi sağladı. Seyahat etmek benim ilacım ve ben bağımlıyım. (Lütfen müdahale yok!)

Başlık Resmi Kredisi: David Redondo/Shutterstock.com

YouTube hakkında daha fazla öneri ⬇️⬇ates

İlgili Mesajlar:

Londra’dan Paris’e – Ucuz Yol

Dünyada 6 muhteşem plaj

Londra’da Kış: £ 10’un altında yapılacak 5 şey

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *