Taking The MyTEFL Course: A complete guide


For numerous people, teaching English presents an exciting opportunity to travel, work overseas, and make a difference. Whether you plan to instruct online or instruct English abroad, having a TEFL certification can give you numerous much more employment opportunities.

In this post, I’ll break down everything you need to know about the popular (and affordable) TEFL company: MyTEFL. 

İçindekiler
Why Do You need a TEFL Certification?
Why choose MyTEFL?
Online certification vs. In-Person Certification 
MyTEFL Internships
Is There Anything Else MyTEFL Includes?
Cost of MyTEFL Courses
Pros and Cons of MyTEFL
Who Can Take This TEFL Course?
How To sign Up For The MyTEFL Course
Ready To get TEFL Certified?!

Why Do You need a TEFL Certification?

Getting TEFL certified can open the door to abundant teaching online and teaching abroad opportunities.TEFL certification will make you eligible for much more jobs in much more places. It can also allow you to potentially work out a higher pay rate. 

Overall, TEFL certification courses instruct you how to be a better English educator. You’ll learn how to manage a classroom, plan lessons, and help your students thrive. These skills will make your life as a teacher much much more enjoyable. 

Quite often, in purchase to get a job teaching English in a foreign country, you’ll need a120-hour TEFL Certification. To get a job as an online English tutor, you’ll need either a teaching degree or a TEFL certification (or both in some cases). 

While this requirement may sound daunting for people new to the teaching world, don’t worry! TEFL courses like the one with MyTEFL make it easy for you to get the required certification rapidly and affordably. 

☞ Don’t miss our article: 7 best online TEFL courses For English Teachers

Why choose MyTEFL?

MyTEFL is known for being a premium TEFL program at a lower price point.

With full accreditation, job placement assistance, and a variety of online and in-person courses, it’s no wonder MyTEFL has amazing student reviews across the web. 

Both the in-person and online TEFL courses with My TEFL cover the same essential information: 

Teaching foundations and classroom management

How to instruct English speaking, listening, writing, and reading to ESL students

How to plan lessons and what activities to use in the classroom

Grammar review and best practices

How to create tests and assessments

At the end of the course, you’ll receive an certified TEFL certification that will qualify you for teaching jobs around the world!

Online certification vs. In-Person Certification 

One perk of My TEFL is that they offer both in-person and online TEFL certification opportunities.

If you want to explore a new destination while you get certified and want hands-on training, an in-person course is the way to go. 

If you need a course that is flexible with your schedule and less expensive, the online course is a terrific option. 

MyTEFL online Courses

There are several online courses available. You can choose between: 

40-hour basic Course

60-hour conventional Course

80-hour advanced Course

120-hour professional course

If you’re major about teaching abroad or online, you ought to sign up for the 120-hour training. numerous teaching companies require a minimum of a 120-hour certification, so you might not be eligible for your dream job if you take a shorter class. 

The 120-hour online course is self-paced and features extensive modules. online tutor support and feedback on your assignments are included as well.

When you complete the course, you’ll receive an certified TEFL certificate, a letter of recommendation, and a lifetime of job search guidance.

You’ll have three months to complete your online course and six months to access the material. 

MyTEFL In-Person Courses

MyTEFL provides 120-hour in-person courses in Thailand, Argentina, and Spain. courses last between three and four weeks depending on the location. 

Thailand In-Person Courses: The Thailand courses take place in either Hua Hin or Chiang Mai. The MyTEFL program fee includes airport pick up, three weeks of accommodation walking distance to the TEFL training location, and job placement support in Thailand after completing the course. 

The Thailand onsite courses include the following: 

120-hour TEFL course and training

Lesson plan creation and collaboration

Real-world activities and lessons that can be used while teaching

Classroom observations 

Thai cultural studies

Travel excursions like going to a temple, taking a Muay Thai lesson, and touring a pineapple plantation 

Argentina In-Person Courses: If Argentina is much more your style, you can get certified in the dynamic city of Buenos Aires. MyTEFL courses in Argentina last four weeks and your course fee includes airport pick up, accommodation, in-person teaching practice, a resume writing workshop, and job search help in Buenos Aires after completion.

The ArgenTina on yerinde kurslar şunları içerir:

120 saatlik TEFL kursu ve eğitim

Sınıf Gözlemleri

Gerçek öğrencilerle öğretimi yapma şansı

Ders Planı Oluşturma ve İşbirliği

İspanya Şahsen Kurslar: Barselona, ​​İspanya’da TEFL Sertifikalı da alınabilirsiniz. Barcelona TEFL kursu dört hafta sürer ve iş arama ve işe alma süreciniz hakkında yüz yüze öğretim deneyimi ve çalıştaylar sürer.

Konaklama desteği sağlanır.

İspanya yerinde kurslar aşağıdakileri içerir:

120 saatlik TEFL kursu ve eğitim

Ders planları ve etkinlikleri üzerinde oluşturun ve işbirliği yapın

Sınıf Gözlemleri

Sınıf yönetimi becerileri

MyTefl Stajları

MyTefl, yüz yüze ve çevrimiçi TEFL kursları sağlamanın yanı sıra, dünya çapında çeşitli TEFL stajları sunmaktadır.

Bu stajların bazıları ödenir ve bazıları gönüllüdür, ancak hepsi size kendi başınıza bir öğretim işi bulmadan önce deneyim alma şansı sunar.

Bu staj fırsatları, özellikle öğretimde yeniyseniz veya bir dereceniz yoksa, uygulamanızın öne çıkmasına yardımcı olabilir.

Tayland Stajı

Altı aylık Tayland stajı için, Tayland’a gitmeden önce 120 saatlik MyTefl kursunu çevrimiçi olarak alarak başlayacaksınız.

Kursu tamamladıktan sonra, bir haftalık oryantasyonu tamamlayacağınız ve iş yerleşiminizi alacağınız Tayland’a seyahat edeceksiniz.

İş yerleşimleri ödenir ve MyTefl her şeyi kurmanıza yardımcı olmak için orada olacaktır. Bu staj için hak kazanmak için, 20 ila 50 yaşları arasında olmalısınız ve anadili İngilizce konuşan bir ülkeden pasaport tutmalısınız.

Myanmar stajı

MyTefl ayrıca Myanmar’da üç ay, altı ay ve on iki aylık ücretli staj sağlar. Gitmeden önce 120 saatlik TEFL kursunu alacaksınız ve daha sonra oryantasyon ve yerinde eğitim için Myanmar’a gideceksiniz.

Sizin için çalışan stajın uzunluğunu talep edebilirsiniz ve tüm Myanmar yerleşimleri ödenir. Myanmar stajına katılmak için 19-45 yaşları arasında olmalısınız. Ayrıca İngilizce konuşulan bir ülkeden anadili bir İngilizce konuşmacı olmalısınız.

Arjantin stajı

Dört aylık Arjantin staj programında, 120 saatlik TEFL kursunu evde alarak başlayacaksınız ve daha sonra oryantasyon için Buenos Aires’e uçacaksınız. Oryantasyonu tamamladıktan sonra, öğretim ödevinizin yakınında bir ev sahibi aileye yerleştirileceksiniz.

Arjantin stajı bir arada sermaye unsuruna sahip olduğundan, yemekleriniz ve konaklamalarınız dahildir. Öğretmenler ayrıca aylık bir ödenek ve İspanyol dersleri alacaklar.

Arjantin stajı için başvuru sahipleri 20 ila 41 yaşları arasında olmalı ve lisans derecesine sahip olmalıdır.

Güney Afrika stajı

Bu bir aylık gönüllü staj, sizi Güney Afrika’daki büyüleyici Port Elizabeth kasabasına götürecek. Ayrılmadan önce 120 saatlik TEFL eğitiminizi çevrimiçi olarak tamamlayacaksınız ve geldikten sonra gönüllü öğretmen, öğretmen veya akıl hocası olarak çalışacaksınız.

Yemekler, konaklama ve ulaşım katılımcılarına sunulmaktadır, böylece deneyim kazanmaya ve fark yaratmaya odaklanabilirsiniz.

MyTefl’in içerdiği başka bir şey var mı?

MyTefl sadece bir sertifika kursundan çok daha fazlasıdır. Kursunuzu tamamladıktan sonra, programları aracılığıyla ek özelliklere erişiminiz olacaktır.

İş arama ve yerleştirme yardımı

MyTefl iş arama rehberliği içerir. Kursunuzu bitirdikten sonra, MyTefl bir iş bulmanıza ve işe alınmanıza yardımcı olabilir. Daha da iyisi, bu işe yerleştirme desteği ömür boyu iyidir!

MyTefl İş Yerleştirme Desteği:

Öğretim işleri için başvururken kapak mektupları ve CV’lere yardım edin

Öğrencilerin güvenli ve saygın bir yerleşimde olmalarını sağlamak için işverenleri incelemek

MyTefl mezunlarına gitmek istedikleri en iyi işverenlerle bağlantı kurmasına yardımcı olmak

MyTefl’in öğrenci incelemelerini okurken, çok sayıda kişi bu işe yerleştirme desteğinin ne kadar etkili ve hızlı olduğunu tartıştı. Geniş bağlantıları ile MyTefl ekibi, mezunların kendileri için çalışan bir yerleşim bulmalarına yardımcı olmak için hızlıdır.

Öneri mektubu

Tamamlandıktan sonra bir tavsiye mektubu sunulmaktadır. TEFL kursunuzu bitirdiğinizde, MyTefl size bir tavsiye mektubu ve kursunuzda hangi materyali kapsadığınızın bir dökümü sunacaktır. Rekabetçi öğretim işlerine başvururken bu değerli olabilir.

Hayırsever bağışlar

TEFL’im hayırsever bağışlar yapıyor. Bir öğrenci sertifikalı bir kursa her kaydolduğunda, MyTefl önemli bir davaya bağış yapar. Destekledikleri hayır kurumları hakkında çok daha fazla okumak için MyTefl sitesine göz atabilirsiniz.

Stajlar mevcuttur

Yukarıda tartıştığım gibi, MyTefl kursunu tamamladıktan sonra, dünya çapında bir dizi ücretli ve gönüllü staj fırsatına katılabilirsiniz. Bir dereceniz yoksa veya deneyiminiz yoksa ve CV’nizi oluşturmak istiyorsanız bu müthiş bir seçenektir.

Şu anda, MyTefl aşağıdaki konumlarda staj sağlar

Tayland (altı aylık ücretli staj)

Myanmar (altı aylık ücretli staj)

Arjantin (bir burs ile beş aylık stajD dahil konaklama dahil)

Güney Afrika (bir aylık gönüllü stajı)

MyTefl kurslarının maliyeti

Çevrimiçi TEFL kursunun fiyatı yüz yüze kurslardan çok daha azdır (görünür nedenlerle), işte bir arıza.

Çevrimiçi kurs

MyTefl ile çevrimiçi kurslar 139 $ – 299 $ USD arasında değişmektedir.

MyTefl genellikle sitelerinde indirim yapar, bu nedenle kaydolmadan önce bunu kontrol ettiğinizden emin olun. Şu anda, yol okuyucularına keçi, kasada “keçi35” kodunu kullanarak% 35 indirim sağlıyorlar! Ayrıntılar için buraya tıklayın.

Kişisel kurslar

MyTEFL ile yüz yüze kurslar 1900 $-2200 USD arasındadır. Alanınızı rezerve etmek için 500 $ – 600 USD depozito gerekir.

İşte her bir konum için fiyat dökümü:

Tayland: 1900 $ ‘lık toplam fiyat (yerinizi korumak için 498 $ USD depozito ödeyeceksiniz)

Arjantin: 1980 USD Toplam Fiyat (yerinizi korumak için 495 $ USD depozito ödeyeceksiniz)

İspanya: 2195 USD Toplam Fiyat (yerinizi korumak için 549 $ USD depozito ödeyeceksiniz)

Bu maliyet, yerinde iken uçak bileti, aşı veya günlük masrafları içermez. Arjantin ve Tayland kursları için bu fiyat konaklama içerir. Konaklama İspanya yerinde kursuna dahil değildir.

MyTefl Artıları ve Eksileri

Her şeyde olduğu gibi, MyTefl aracılığıyla sertifika almak için hem artıları hem de eksileri vardır.

Mytefl Profesyonelleri

120 saatlik çevrimiçi MyTefl kursunun en önemli faydalarından biri, belirli bir programı olmamasıdır. Bu, sizin için çalıştığında TEFL kursunuzu tamamlayabileceğiniz anlamına gelir.

Birçok kişi hala geleneksel bir işi sürdürürken TEFL sertifikalı almak için çalışır. MyTefl, yoğun bir programla bile sertifikasyona taşınmayı kolaylaştırır.

MyTefl, yurtdışında çeşitli öğretim platformlarında olağanüstü öğrenci incelemelerine sahiptir. Öğrenciler genellikle bu kursun fiyat için nasıl müthiş bir anlaşma olduğunu ve materyalin nasıl takip edilmesinin kolay olduğunu belirtiyorlar.

Kurs materyallerinize çok sayıda farklı cihazda erişebileceğiniz için, kursunuzda bir telefondan veya tabletten çalışmak mümkündür. Bu, tipik olarak hareket halindeyken öğretmenler için müthiştir.

Yönetim kurulu genelinde, MyTefl en uygun fiyatlı TEFL kurslarından biridir. 300 doların biraz altında tam olarak sertifikalı bir TEFL sertifikası alabilirsiniz, bu da yenmek oldukça zor!

Mytefl eksileri

MyTefl’in en önemli dezavantajı, çevrimiçi bir kurs almayı seçerseniz, uygulamalı eğitim almayacağınızdır. Bu, kendi uygulamalı deneyiminizi bağımsız olarak organize etmeniz gerekebileceği anlamına gelir, bu da zor olabilir.

Şahsen bir kurs yapmayı seçerseniz, bazı yararlı deneyimler elde edersiniz. Ancak şu anda, MyTefl çevrimiçi kurslarının yararlı bir öğretim bileşeni yok.

Ayrıca bu kursta son bir proje veya değerlendirme yoktur.

Bazıları bunu iyi bir şey olarak görse de, kursun sonu ani hissedebilir. Son bir proje veya sınav eklemek, öğrencilere yeni bilgilerini gösterme şansı verebilir.

Kurs boyunca örnek öğretim videoları eksikliği var ve modüller içinde bazı video öğeleri olsa da, gerçek bir sınıfta tam derslerin nasıl göründüğüne dair videoları görmek iyi olurdu.

Son olarak, başka bir dezavantaj, kurs kaynak kütüphanesinin kursu tamamladıktan sonra sadece altı ay boyunca mevcut olmasıdır.

Bu TEFL kursunu kim alabilir?

Akıcı bir İngilizce konuşmacı olan herkes bu TEFL kursunu alabilir. Anadili bir konuşmacı değilseniz sorun değil, ancak İngilizce dilinde akıcı bir şekilde iletişim kurmalısınız.

TEFL sertifikalı olmak, eğitimde geleneksel bir geçmişiniz olmasa bile öğretim fırsatlarına neden olabilir.

TEFL sertifikanız varsa, İngilizce öğretmek için bir iş bulmak için bir derece veya sınıf deneyimine ihtiyaç duymayacağınız yerler vardır.

MyTefl Kursuna Nasıl Kaydolur

Çevrimiçi bir TEFL programına kaydolmak için, üst menüdeki “Kurslar” sekmesini tıklayın ve “Çevrimiçi Kurslar” ı seçin. Kurs tekliflerinin her birinde, kaydolabileceğiniz bir düğme göreceksiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *