Şimdi Mudgee İdeal’e gitmeniz için 5 neden


Her seferinde düşündüğünüzden çok daha iyi bir yer buluyorsunuz. Mudgee kesinlikle bu yerlerden biri. Aslında çok güzel, şimdi oraya ideal olmalısın ve neden nedenini söyleyeceğim…

Mudgee, Sydney’in yaklaşık 3 saat kuzeybatısında sessiz bir küçük kasaba. Gerçekten hiçbir yere giden yolda değil ve hiçbir şey gerçekten de yolda değil. 9.000 tuhaf ruh Mudgee’yi eve çağırıyor ve en yakın şehir-Dubbo-bir buçuk saatten fazla. Öyleyse neden orada yaşıyorsun?

Yeni başlayanlar için manzaralar inanılmaz. Yuvarlanan tepeler ve tırmanışlar, tarım arazileri ve üzüm üzümleri baktığınız her yerde… ve bunu gerçekten çok özel bir kasaba haline getiren çiftlikler ve üzümler.

Yiyecek ve üzüm yetiştirmek için mükemmel koşullar, bu küçük kasabayı bir foodie’nin Mekke’sine dönüştürdü. Dikkatli kendini tanıtma ve provenans ile Mudgeans (bunun doğru olduğunu düşünmüyorum) evlerini kontrol etmek için çok arzu edilen bir yer haline getirdi-belki de adım atın.

Şu anda 45’ten fazla mahzen kapısı faaliyet gösteren Mudgee, olağanüstü bir beyaz şarap endüstrisine sahiptir. Avustralya’daki en eski Chardonnay üzüm asmalarına sahiptir ve Roth’a ev sahipliği yapar – ülkenin en uzun süredir çalışan likör lisansına sahip beyaz bir şarap barı (1923’ten beri).

Fakat tüm bu genel ifadelerin yanı sıra, tüm aciliyet nedir?

Hemen Mudgee’ye gitmeniz için 5 neden

1. İçinizde bir doz dost edin

Herkes (ve ben herkese belirtiyorum) son derece samimi, değerli ve kasabalarından memnun. Mudgee, Hunter Valley ve Barossa Vadisi gibi yerler savaş bölgeleri gibi hissediyor! Ve Mudgee ile karşılaştırıldığında, Sydney bir zombi kıyamet!

Ben ciddiyim. İlk günümüzde Logan Wines’in mahzeni kapısına baktık. Daha sonra, o gece akşam yemeğinde bize hizmet eden bayanı gördük. Bizi muhtemelen benim yapacağım gibi görmezden gelmekten uzak, o geldi ve bizimle konuştu! Çok arkadaş canlısı ve farkı yaratan şey: bu konuda gerçekler.

Mudgee’den çok iyimser hisseden geri döndük ve bunun sadece müthiş yiyecek ve içecek yüzünden olmadığını biliyorum. Bütün bu pozitiflik sana sürtüyor, biliyorsunuz.

2. Mudgee lezzetleri

Mudgee* Tatları* 27 Eylül Cumartesi günü saat 16: 00’da Mudgee’nin Şehir Merkezi’nin ortasında ideal olan büyük bir çılgın sokak festivalidir. Sandalyeler ve masalar, ziyaretçilerin ve yerlilerin bu özel ortamda yerel yiyecek ve beyaz şarabı örnekleyebileceği ana caddede idealdir. Endişelenme, trafiğe giden yolu kapatıyorlar!

3. Yerel Plaka Yarışması

Yerel plaka*, Mudgee çevresindeki çeşitli restoranların ve şarap imalathanelerinin en lezzetli, sofistike yiyecek tabağını kimin üretebileceğini görmek için yarıştığı yıllık bir yarışmadır. Yarışma her kuruluşun becerilerini değil, aynı zamanda yerel provedorların becerilerini de sergiliyor.

Ayrıca hepsini yemek için de bir meydan okuma koyar!

Yerel plaka 6 Ekim’e kadar çalışıyor.

4. Çiftçi pazarları

Mudgee çiftçilerinin pazarları, düzenli haftalık pazarlarla aynı zamanda (o kadar muhteşem olmayan) aylık olarak gerçekleşiyor.

İsminin en gerçek anlamında, çiftçi pazarları, hepsi büyüyen, toplayan ve yaratanlar tarafından satılanlar tarafından satılan çok çeşitli farklı ürünlere sahiptir. Piyasanın özgünlüğü, sadece yerel ürünleri içermesi gereken katı şartlarla düzenlenir.

Bir sonraki çiftçi pazarları 20 Eylül’den sonra 4 Ekim ve bundan sonra her ayın 3. Cumartesi. 8.30 – 12.30 St Mary’nin Katolik Kilisesi Gerekçeleri.

5. Her yerde bebek hayvanları!

Mudgee’de bahar, tarlaların zıplayan kuzular, yakıcı buzağılar ve çok sevimli Joeys ile dolu olduğunu gösteriyor. Bizim konaklama – Mudgee Homestead Guesthouse – çekti gibi biz orada bakan joeys onların joeys ile kanguru vardı. Bayan Romance hayrete düştü: “Heykeller mi?” diye sordu. Onu kutsa. Bir Joey annesinin torbasına tırmandığında çok kendinden geçmiş oldu!

Öyleyse, tüm bu fantastik şeyler gelecek yıla kadar durmadan önce patenlerinizi Mudgee’ye götürün. Sydney’den araba kullanmak o kadar da uzak değil ve Blaxland ve Eastern Creek arasında sürmeniz gereken gerçekten sıkıcı bir yol var. Buna çok değer!

Hiç Mudgee’ye gittin mi? Çok sevilen beyaz şarabın nereden geliyor? Bayan Romance geçen gün ‘Buggie’ dedi – ‘Mudgee’ dediğini sanıyordum ama üşüttüğünü – bu komik mi? Bize yorumlarda söyleyin!

MRS Romance tarafından görüntüler.
* 12 Eylül – 6 Ekim 2014 tarihleri ​​arasında Mudgee Beyaz Şarap ve Yemek Festivali’nin bir parçası.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *