9 Yerel Sydney Piyasaları Ziyaret etmeniz gereken


Sydney pazarları son yıllarda şehrin en iyi kısımlarından biri haline geldi. Herkesin bildiği onlarca yıldır devam eden birkaç kişi oldu, ancak burada kesinlikle kaçırmamanız gereken 9 yerel Sydney pazarı!

Londra’nın ilçe pazarlarından, hepsinde bulacağınız ortak tema olan Tayland’daki bir Hawker’ın köyü durağına kadar. Dünyanın dört bir yanındaki tezgahlarda ve pazarlarda bulduğunuz kişilikler ve ürünler size yerel topluluğun neye benzediğini ve neye girdiklerini hissettiriyor.

Sokak pazarlarını ziyaret etmekten asla yorulmayız. Aslında, yeni bir yeri ziyaret ederken ilk aradığımız şeylerden biri.

Sydney, çok çeşitli konular ve ticaret ile sokak pazarlarında kendi adil payına sahiptir. Ama bugün, en iyi pazar türüne bakıyoruz: yemek!

9 Yerel Sydney Piyasaları Ziyaret Etmeniz Gerekiyor

1. Eğlence çeyreği pazarları

Ne zaman: Her Çarşamba ve Cumartesi-09: 00-22: 00

Nerede: Moor Park Eğlence Mahallesi

Bu pazar, Etiyopya köri – Fransız krepine uluslararası pazar gıdalarının geniş bir seçimine sahiptir. Bu pazarın, kayınvalide eğlence çeyreğinde olduğumuzda bir Çarşamba günü şans eseri keşfedilene kadar var olduğunu bile bilmiyorduk.

2. Orange Grove pazarları

Ne zaman: Her Cumartesi -08: 00

Nerede: Orange Grove Devlet Okulu – Perry St ve Balmain Rd, Lilyfield

Bowens Bacon & Egg Rolls sayesinde şehirdeki en iyi pazar pastırması ve yumurta rulosuna ev sahipliği yapıyor – ancak günün ilerleyen saatlerinde sabırlı olmanız gerekiyor; Kuyruk oldukça uzun sürüyor. Burada inanılmaz bir organik ürün seçimi ve soğutulmuş bir kamyondan yüksek kaliteli organik et satan bir mobil kasap var.

Bu, topluluğun gerçek bir merkezidir, çocuklar etrafta koşar ve insanlar takılmak için buluşur. Burada harika bir vibe.

3. CarriageWorks Çiftçi Pazarı

Ne zaman: Her Cumartesi-08:00

Nerede: 245 Wilson St (bkz. Codrington St), Eveleigh

Bu muazzam pazar, inanılmaz Fransız tereyağından Avustralya Bush Tucker’a – Currong Comestibles gibi her şeyi satan çok çeşitli en iyi zanaat üreticisine sahiptir. Bu pazar da çoğunlukla gizli, bu yüzden yağmurlu günler için iyidir.

4. Balmain Pazarı

Ne zaman: Her Cumartesi-8.30-14: 00

Nerede: St Andrews Kilisesi – Darling St, Balmain

Burada haftadan haftaya farklı olan iyi bir yiyecek seçimi var. Bazı ilginç yerel eserler ve kıyafetler, kitaplar, mücevherler ve zanaat var. Balmain Market’in Sydney’in 3. en eski pazarı ve Balmain topluluğunun merkezi bir noktası.

5. Bondi Beach Çiftçi Piyasaları

Ne zaman: Her Pazar-09:00

Nerede: Bondi Beach Devlet Okulu – Campbell Geçit Töreni, Bondi Plajı

Avustralya’nın en ünlü plajının hemen yanında, bu çiftçi pazarları çiçek ve taze ekmekten sebzelere ve çiftlik peynirlerine kadar her şeye sahiptir. Hepsi çok Bondi, bu banliyö çok iyi yapıyor.

6. Kirribilli Piyasaları

Ne zaman: Ayın 4 Cumartesi-8.30-3.00

Nerede: Alfred Street South (Liman Köprüsü’nün yanında), Milsons Point

Liman Köprüsü kemerlerinin altında ve parkın çimlerine çıktığında, burada zanaat zanaat ve sanat, yeni ve ikinci el ürünleri ve bol miktarda yiyecek seçeneği bulacaksınız. Bu günlerde büyük bir pazar – 1976’da yerel mahalle merkezinin arka bahçesinde sadece birkaç tezgah olduğu mütevazi başlangıçlarından büyüdü.

7. Erkekçe Çiftçi Pazarı

Ne zaman: Her Çarşamba ve Pazar-8.30-22: 00

Nerede: Sydney Road ve Raglan St, Manly Plaza, Manly

Çiçekler, yiyecek ve taze sebzelerle dolu güzel bir taze pazar, burada Raw Vegan Fuar’dan Raclette’ye kadar her türlü yiyecek bulacaksınız. Ve hepsi erkekçe plaj kumlarını selamlayan okyanus seslerine.

8. Surry Hills Pazarı

Ne zaman: Ayın 1 Cumartesi-07: 00-4: 00

Nerede: Crown St ve Collins St, Shannon Reserve, Surry Hills’deki Clock Hotel yakınında

Bu, yiyecek ve serinletici içeceklerden daha çok clobber ve zanaat hakkında, ancak her zaman her yerde bulunan Türk Gozle durak ve saat oteli büyük bir boku var. Bu, Sydney’in en yanlış anlaşılan banliyölerinden birini anlamlandıran kültürel deneyimlerden biridir.

9. Sydney Balık Piyasaları

Ne zaman: Pzt-Thurs-07: 00-16: 00, Cum-Sun-07: 00-17: 00

Nerede: Bank St ve Pyrmont Bridge Road, Pyrmont

Sydney’deki en çılgın gıda mekanlarından biri ama deneyimlenecek biri, balık pazarları sadece lezzetli deniz ürünleri seçenekleriyle doludur – Peters’ın barbekü bebek ahtapotunu seviyorum. Yemeğinizi satın alın, pişirilirken dükkandan bir şişe şarap alın, sonra havada fresk yemek için dışarı çıkın. Sadece aç baskın martıları ve açgözlü pelikanları izleyin.

Daha rahat bir yemek istiyorsanız üst katta çok iyi bir Yumcha restoranı da var. Her gün 11: 00-15: 00 (hafta sonu saat 10: 00’da açılış), ardından 17:00 10.30.

Bonus

Chinatown Cuma gecesi pazarları

Ne zaman: Her Cuma-16:00

Nerede: Dixon Street, Chinatown

Bu listeye Chinatown’a gece pazarlarını dahil edemezsiniz. Bir Sydney City banliyösünden daha Kowloon sokaklarına geri döndüğümüz gibi geliyor. E ileKomik oyuncaklardan, yanıp sönen ışıklar ve cep telefonu aksesuarlarından çok şey, Güneydoğu Asya’nın dört bir yanından lezzetli kokulu yiyecek tezgahlarına kadar, burası çok eğlenceli.

Gitmek istediğiniz favori bir pazarınız var mı? Şimdiye kadar ziyaret ettiğiniz en iyi gıda pazarı nerede? Kaçırdığımızı düşündüğünüz bir Sydney pazarı var mı? Bize yorumlarda söyleyin!

Bayan Romance’ın görüntüleri ve mekanların Facebook sayfalarının izniyle.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *