Port Stephens için hayati rehberimiz – NSW sahilindeki gizli mücevher


Sydney’in sadece 2 buçuk saat kuzeyinde bulunan Port Stephens, şehir hayatının hızlı ritminden uzaklaşmak isteyen insanlar için kolay bir yer. Port Stephens için hayati rehberimiz, NSW sahilinin bu unung kahramanı hakkında bilmeniz gereken her şeye sahiptir.

Bayan Romance ve ben Port Stephens’ı yıllardır kontrol ediyoruz. Sydney’e kolay 2 saatlik bir sürüş olması yeterince yakın, ancak herkesten uzak olma hissi vermek için yeterince uzak.

Aslında en iyi 9 kolay Sydney kaçamaklarımızdan biri olarak yer alıyor. Beyaz kumlu plajları, dost deniz kasabaları ve bir miktar lokant ve yapmak için çok sayıda yemek ve şey Port Stephens’i şehirden biraz kaçmak istediğinizde kolay bir karar haline getiriyor.

Her listeye liderlik eden gerçek favorilerimizle kılavuzumuzu 3 sindirilebilir bölüme ayırdık.

1. Nerede Yenir

2. Ne Yapmalı

3. Nerede Kalınır

Port Stephens için Temel Kılavuz

1. Nerede Yenir

Corlette mağazasında cips ve sos, 27 Sandy Point Rd, Corlette

Sadece yerel bir sır değil, aynı zamanda çok sevilen bir yerel, Corlette mağazasından cips ve sos mükemmel. Bu kişilerin bir web sitesi yok ve düzensiz saatler tutuyor, ancak açsanız bir göz atmaya değer!

Cipslerinizi alın ve yakındaki Bagnalls Plajı’ndaki kuma geri dönün.

John Dory’nin Deniz Ürünleri – Stockton St, Nelson Körfezi

Marina’da çok sevilen Chippy Sandbar’ımızla, John Dory’nin kolay bir yerine geçmesi ve hatta bir gelişme.

Nelson Bay Town’a küçük bir yol, paketinizle suya sadece kısa bir yürüyüş mesafesindedir, böylece marinada oturabilir ve munch yaparken manzaradan zevk alabilirsiniz!

Murray’in Bira Fabrikası – 3443 Nelson Bay Rd, Bobs Çiftliği

Port Stephens’ın çıkışında bu zanaat bira fabrikası var. Burada yaptıkları ve hizmet ettikleri zanaat birası olağanüstü ve yemek de. Aslında burger tüm zamanların favorilerimden biri. Büyük bir ifade.

Bu nokta yenilenmiş ve güzel bir şekilde tasarlanmıştır ve geri dönen öğle veya akşam yemeği için en iyi yerdir.

Evde House Café İç Mekan – 41 Donald Street, Nelson Körfezi

Bir ev eşyası mağazasındaki bu kafe, özellikle hafta sonu olağanüstü ama şaşırtıcı derecede popüler. Ama şehirdeki en iyi kahve ile beklemeye değer. Beklerken alışveriş yapabilirsiniz.

Seabreeze Hotel – 1 Stockton Street, Nelson Körfezi

Seabreeze Pub, bir sahil bistrosunda beklediğiniz hafif, havadar neşeye sahiptir. Gıda noktada ve hizmet profesyonel. Ancak akşam yemeği istiyorsanız – özellikle hafta sonu – rezervasyonlar gereklidir.

Port Stephens Game Fishing Club – 57 Shoal Bay Road, Shoal Bay

Biraz kaba ve hazır, ancak Killer Körfez üzerinde görüntülenen oyun balıkçılık kulübü aslında gerçek bir elmas. Topluluğun bir parçası gibi hissetmek istiyorsanız, bunu burada her yerden çok daha fazla alacaksınız.

Sadece yiyecek zamanlamalarınızın tadını çıkarın; Tuz Bistro’nun Mutfak Yoksusu 12:00-akşam yemeği için saat 12: 00-22: 00-18: 00-18: 00 saatleri arasında. Daha önce yok, daha sonra.

Crest Birubi Plajı – 73 James Paterson Caddesi, Anna Körfezi

Birubi Beach Surf Life Tasarruf Kulübü’nün bir parçası ve haftada 7 gün kahvaltı ve öğle yemeği için açık olan bu, plajın en iyi manzarasına sahip bir kafe.

Yılın ideal zamanında, burada sundukları olağanüstü kahvaltılardan zevk alırken yüzme balinalarını bile tespit edebilirsiniz.

Birubi ve Stockton Plajları’nda bir yürüyüş ve şantiyeden sonra olağanüstü kum tepelerinde yürüyüş bir zorunluluktur.

Red Ned’in gurme pasta barı – Stockton Caddesi, Nelson Körfezi

Bu küçük fırın yıllardır gidiyor ve mükemmel bir 50’den fazla pasta dizilişine sahip. Klasik tıknaz sığır etinizden füme tavuk ve camembert gibi çok daha egzotik seçeneklere kadar her şeyi sunarlar.

Bulmak kolay bir yer-Ned Kelly’nin tam boyutlu bir mankeni var!

Little Beach Boathouse – Little Beach Marina, 4 Victoria Geçit Töreni, Nelson Körfezi

Suda, bu öğle ve akşam yemeği restoranı özel bir gün yemek ve Port Stephens’deki diğer birçok yerden biraz daha romantik bir şey için en iyisidir. Alt katta çubuk alanı günün her saatinde favori bir nokta.

Holbert’in Oyster Çiftliği – 52 Diemar Yolu, Salamander Körfezi

Bölgedeki en iyi yerel karidesleri ve istiridyeleri tercih etmek için gerçek dünya fiyatlı beyaz şarap ve bira bulmaya çalışıyorsanız (artı körfezde veya kupa kulübesine dikkat çekici manzaralar), bu 5 nesil aile tarafından işletilen hizmet yenmesi zor.

Piknik masaları oldukça basittir, ancak boş zamanlarınızda yemek için onları götürebilirsiniz. Her iki durumda da, daha taze bir istiridye tatmayacaksınız.

İç Hafif Çay Odaları – 5A Deniz Feneri Yolu Nelson Körfezi

Nelson Körfezi Deniz Feneri’nin bir parçası olmak, bu küçük kahvaltı ve katlı kafenin ölmesi gereken manzaraları olduğunu gösteriyor. Temel menüleri, körfez üzerindeki manzaraları alırken sizi devam ettirecektir.

The Little Nel Cafe-3-7 Hükümet Rd, Nelson Körfezi

Bu kafe lezzetli bir menü ve olağanüstü kahve var. Nelson Körfezi üzerinden manzaralar için bir açık masa tutun veya Joe fincanınızı sahile götürün ve nazikçe alışveriş yapan wat’tan zevk alınMarina’nın ers’i kapanıyor.

2. Ne Yapmalı

Bisiklet veya bisiklet parkurunu yürüyün

Nelson Körfezi’nden Corlette’e, çalılık ve plajlara daldıran ve rüzgarlar. Bir iştah açmanın ve bu çarpıcı yarımadadan sunulan manzaraları görmenin en iyi yoludur.

Bildiğiniz gibi, Corlette’nin önündeki Bagnalls Plajı gerçek bir nadirdir. Tüm yıl boyunca tasmalı bir evcil köpek plajı.

Gün batımında asker yengeçleri

Güneş batarken her akşam dikkate değer bir doğal olay – ping pong topunun büyüklüğü hakkında binlerce asker yengeç görüyor – tüm tur port Stephens plajlarında sert kum boyunca önemli alaylarda yürüyüş.

Bu zararsız kabuklular, güneş ufkun altına düştüğü için inanılmaz fotoğraf fırsatları yaratıyor.

Deniz Koruma Alanı’nda Şnorkelle Halkı – Little Nelson Körfezi

Fly Point Park’taki plajdan iki dalış alanı var – Seahorse Bahçeleri ve Fly Point. Fly Point çok daha korunuyor, bu yüzden şnorkelle yüzme çok daha kolay. Çok sayıda balık ve hatta kaplumbağalar rezervin bu bölümünü yüzüyor.

Head Up Headland ve Mt Tomaree

Bölgedeki en yüksek nokta olan Tomaree Dağı, İkinci Dünya Savaşı’nda bir gözetleme direği ve silah yerleştirme olarak kullanıldı. Yine de askeri üssün izlerini bulabilirsiniz ve tepeden çıkan manzaralar nefes kesici. Bu da oldukça iyi bir yürüyüş!

Nelson Bay Golf Club’da bir tur yapın

Bu büyük 27 delikli kursta seçim yapmak için şımarıksınız ve seyircilerden zevk alıyorlarsınız.

19. – ya da 28’inci olması gerekir – delik de bir zevktir. Burada servis edilen yiyecekler olağanüstü ve kulüp binasından parkurda görünümler, kasabadayken en iyi öğle yemeği mekanı için.

Supmak

Daha popüler olmak, SUP veya-Stand Up raket tahtası-Körfez’in (genellikle) sakin koşullar ve daha sıcak suları için en iyisidir.

Port Stephens Paddle Sports’u işleten insanlar dostça ve accomodating. Onları arayın ve bir şans vermek istediğinizde organize edin. Şiddetle tavsiye edilir!

Güvenli Sörf Plajları

Sörf ve büyük bir dalga çok daha fazlası ise, bir mil plajı ve fingal plajı hem devriye geziyor hem de tasarruf ediyor. Ayrıca, bir dalış yapmasanız bile kontrol etmeye değer çarpıcı plajlar.

Dolphin ve Balina İzleme

Port Stephens’ten inanılmaz derecede popüler olan Dolphin Spotting Seyirleri tüm yıl boyunca gerçekleşiyor. Kambur balinalar her yıl geri dönüş göçü yaparlar, kışın kuzeye ve yaz aylarında güneye geri döner.

Aralarından seçim yapabileceğiniz çok sayıda şirket var. Tavsiyemiz: Mümkün olan en küçük tekneyi ve açık bir güverte ile bir tekneyi tercih edin.

Anna Bay ve Stockton arasındaki kum tepeleri

Sydney’den sürdüyseniz, yoldaki kum tepelerini göreceksiniz. 4 × 4 geziden kum binişine kadar kum tepelerinde yapabileceğiniz birçok şey var – ya da sadece Arabistan Laurence’ınızı yapıyormuş gibi yapıyor!

Port Stephens çevresindeki Cumartesi pazarları

Port Stephens bölgesinde her Cumartesi (ve bazı Pazar günleri) çeşitli pazarlar vardır. Yiyeceklerden zanaata kadar, hafta sonu her zaman bir şeyler var. Daha fazla bilgi edinmek için yukarıdaki bağlantıdaki programı kontrol edin.

Irukandji, Köpekbalığı ve Ray Karşılaşmaları – 686 Marsh Rd, Bobs Çiftliği

Bu tamamen etkileşimli deneyim, yaptıklarının merkezinde koruma ve eğitimi olan genç bir çift tarafından yürütülmektedir. Ortalama akvaryumunuzdan çok, bu aile odaklı Deniz Merkezi, insanlara mavinin yaratıklarının gerçekten nasıl olduğunu göstermek ve çevreleri üzerindeki etkisini anlamamıza yardımcı olmakla ilgilidir.

Port Stephens Ferry Service – Victoria Geçit Töreni Halka açık iskeleden yapraklar

Körfez boyunca neler olup bittiğini kontrol etmek için çay bahçelerine bir feribot yakalayın. Hizmet ayrıca öğle yemeği ve yunus yolculukları da yapıyor. Bildiğiniz gibi, yüksek rüzgarlar ve kötü hava hizmetin iptaline neden olabilir. Güncellenmiş zamanlar için web sitesini kontrol edin.

Diğer her Şey

Burada Port Stephens – sinemalar, alışveriş, dalış, kano, jetskiing, balıkçılık için yapacak çok şey var… liste uzayıp gidiyor. Yerel Turizm Kılavuzu’nda çok daha fazla bilgi var.

3. Nerede Kalınır

Deniz kestanesi, Corlette – Sandy Point Road

Kelimenin tam anlamıyla Port Stephens’te kalacak yüzlerce yer var, ancak ne zaman gittiğimizde sade bir konfor, alan ve yerel bir his bulmaya çalışıyoruz. Bu yüzden her zaman bu sevimli tatil kiralamasını seçiyoruz.

Sandy Point Road’da, bu yüzden tek yapmanız gereken caddeyi geçmek ve su içindesiniz. Mükemmel. Ayrıca Corlette mağazasından ve efsanevi cips ve soslarından sadece yolda!

Ayrıca Nelson Körfezi’nin ve bu konu için Sydney’in içinde ve dışında otobüs güzergahındasınız ve sizi Marina’ya kadar götüren parça da burada başlıyor. Bir tekneniz varsa, sokağın sonunda bir tekne rampası da var.

Bannisters Port Stephens – Askerler Point Rd, Askerler Point

Bannisters İmparatorluğu’ndaki üçüncü ev, bu Port Stephens mekanı JMollymook’daki diğer ikisinden daha iyi – daha iyi değil.

Buranın Sydney’den eşit olması da bir kaza yok – ve buradaki Rick Stein Restaurant taze yerel deniz ürünlerini koyuyor ve üretiyor.

Henüz bu yasaklarda kalma şansımız olmadı, ancak orijinal kadar iyi bir yerse – burada tam incelememizi görebilirsiniz – yarımadada kalmak için en iyi yer.

Anchorage ve Marina – Corlette

Ayrıca Corlette’de, Anchorage göz alıcı yaşam ve kendi tekneniz varsa en iyisidir. Buradaki restoranın da çok iyi olduğu söyleniyor.

Dutchies Plajı’ndaki Amarna Resort

Butik ve çok özel, bu küçük tesis romantizm fısıldar. Plaja bakan sonsuzluk havuzundan güzel güverte servis edilen dairelerine kadar, bu 5 yıldızlı konaklama, Port Stephens’in sunabileceği en iyisini gösteriyor.

Port Stephens’in gerçekten sunabileceği çok şey var. Bu güzel Yarımada, Avustralya yaşam tarzını hepimizin sahip olduğumuzu düşündüğünü özetliyor! Ancak optimal ortamına rağmen, bir şekilde bir hedef olarak göz ardı edilir.

Diyelim ki, Word hala tam olarak olmasa da bundan yararlanalım!

Hiç Port Stephens’a gittin mi? Onunla ilgili çok sevilen şey nedir? Yaşadığınız yere yakın bir kahraman varlık var mı? Bize aşağıdaki yorumlarda her şeyi anlatın!

MRS Romance tarafından görüntüler.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *