Yolda tam zamanlı bir sanatçı olmaya tam olarak ilişkin 10 fikir


Sanat enstalasyonları, resimler, rüya yakalayıcılar, eko kıyafetler ve mücevherler üretiyorum. Rüya yakalayıcılar, Kızılderili Kızılderili kültürüyle hissettiğim derin bir bağlantıdan ve Pachamama (Dünya Ana) ile olan bağlantımızı anladıklarını anlıyor.

Dokuz yıl Londra’da (İngiltere) bir eğitmen ve yarı zamanlı sanatçı olarak çalıştıktan sonra, kiralık dairemi bırakmanın yanı sıra yoldaki coşkumları da etkilemeyi hissettim. Dokuz ülke, beş kıtanın yanı sıra bir yıl sonra, şu anda ‘İki Maymun Seyahatini’ tatmin ettiğim Kosta Rika ormanında bu hayalleri yaşıyorum!

Fotoğraf: Gary J. Wood CC by-Sa 2.0
Seyahatlerim boyunca, ürettiğim çok fazla alçakgönüllülük hissettiğim sanat enstalasyonlarından biri geçen yıl Hindistan’ın Auroville kentinde yüzün üzerinde kişiyle oldu. Mahallelerdeki hayal gücünü kontrol etmek ve dünya çapında çevre sorunlarının anlayışını artırmak için yaratılmıştır. UKI’den ayrılmadan önce, eko-sanat enstalasyonları adlı kar amacı gütmeyen bir işletme kurdu ve daha sonra bir Kickstarter kampanyasıyla 561 £ artırarak bu işi finanse etti.

Aynı şekilde İtalya ve Peru’daki sanatçılarla siteye özgü diğer kurulumlar da ürettim. Perulu Amazon’daki enstalasyon oldukça vahşiydi, çünkü sanatçılardan biri bir uluyan maymun oldu!

Fotoğraf Matthew Runo CC BY-NC 2.0
Seyahatlerim sırasında keşfettiğim en büyük şeyler şunlardır: Hiç sahip olmadığınız yönetime güvenmek, acıyı hayal gücüne dönüştürmek, bir tür simya türüdür, minnettarlık bolluk gösterir, vücudunuzu dinlemek için Mutluluğunuza uyduğunuzda, güvenlik açığındaki dayanıklılığın değeri, doğada veya meditasyonda yürüme gibi yenilikçi akışa elverişli disiplinlerin korunmasının değeri ve aynı zamanda bir sarg giymek için çok farklı yöntemler var!

Fotoğraf Farley Roland Endeman CC BY-ND 2.0

İşte tam olarak yolda bir sanatçı olacağına dair on fikrim:

Sergi – bir web sitesi bulundurun ve sanatınızı internette paylaşın ve dünyada nerede olursanız olun, kreasyonlarınızı taramak için uygun bir bölgesel ortam keşfedin.

Mağaza kurun – Internet Art Bayisliğine güvenilir bir şekilde ilham verici pazarlarda ve web sitenizde yerel olarak satın almak için sanatınızı kolayca erişilebilir hale getirin – Saatchi sanatına bağlı oldum.

Kolayca erişilebilir olun – Web sitenizdeki tedarik bilgileri, böylece sorguları olan kişiler, uygunluk, fiyatlar ve sergiler hakkında sizinle nasıl iletişime geçileceğini tam olarak anlar.

Başkalarına keşfetmeleri için ilham verin – sanatınızı paylaşın, atölyeler tutun, çok yönlü olun, öneriler için mevcut olun, diğer sanatçılarla birlikte çalışın ve seyahat deneyimlerinizi ve farklı kültürlerin yarattığınız şeye entegre edilmesini sağlayın.

Sanatınızı belgeleyin – Harika bir yüksek kaliteli kameranın yanı sıra dizüstü bilgisayarla seyahat edin, harika yüksek kalitenizi, işinizi ve bazı SD bellek kartlarını yedeklemek için birkaç zor sürücü alın. SD kartları da her zaman bir arkadaşının kamerasında kullanabileceğiniz için cihazlarınız arızalanırsa da yararlıdır.

Titreşiminizi artırın – size ve niyetleri paylaşan insanların etrafına uyan bir iklimle ilham verici bir atmosferde olmak için alan üretin. Doğada olmayı, besleyici yiyecekler yemeyi, harika bir gece uykusunun yanı sıra meditasyonun yenilikçi akışta olmam için bana yardımcı olduğunu keşfediyorum.

Paranızı yönetin-menşe olduğunuz ülkenizde bir PayPal ve Hizmet Bankası hesabı kurun ve hesaplarınızın 12 aylık para akışı e-tablosunu tutun.

Hayal gücünüzü paylaşın – Kısa bir süre önce, ilk başta giydiğim hakkında bir iltifatla başlayan bir Dream Catcher kolyesi sundum! İnsanlar yaygın olarak anladıkları sanatçılardan satın almayı severler ve güzel nesneler bizi bir yere, anı yeniden bağlayabilir veya sadece beğenilen bir hediye için mükemmel bir hediye olabilir

Ağ – Facebook, Pinterest, Twitter ve YouTube gibi sosyal medya ağ sitelerine katılın. Çalışmanızla ilgili basın bültenleri, büyüleyici işler ve sanatçılar hakkında oluşturan dergilere gönderin. Ayrıca, seyahatlerinizde tatmin ettiğiniz kişilere sağlamak için bilgi kartlarıyla iletişime geçin.

Bilinçli olarak kaynak malzemeleri – Nature, çok sayıda kaynak kullanır, aynı zamanda onlara nasıl kaynak yaptığınız konusunda dikkatli ve çok yönlü olun. Sanatımın çoğu atmosferden üzümler, kabuklar, tüyler ve yükseltilmiş eşyalar gibi keşfettiğim ürünlerden üretiliyor. Kısa süre önce beyaz bir elbise kodu olan bir etkinliğe gittim, bu yüzden bölgesel geri dönüşüm kutusundan kaynaklanan eski bir sivrisinek web’den bir elbise üretti!

Fotoğraf: LOCOSTEVE CC BY-SA 2.0

Pinterest’te misin? Bunları sabitleyin!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *