3 Temel Yıldönümleri ve bazı güzel gökyüzü


Avustralya, Covid-19 pandemiden ciddi şekilde etkilenen bir yıldır. Dünyanın bu korkunç tehditle savaşmaya devam ettiğini gördükçe, Christina ve kendimizi kutlamak için birkaç memnun tarihten dolayı dikkatle dağılmış olarak keşfettim.

Bu baskıda, bir bardak yükseltmek için hem kendimiz hem de bize yakın diğer insanlar – bazı temel yıldönümlerimiz var. Bununla el ele giderek, aynı zamanda size anlatacak bazı yeni mekanlarımız var, ayrıca ülke yaklaşan kış için battaniyelerini toplarken, aynı zamanda size gösterecek muhteşem gökyüzümüz var.

Bu baskıdan memnun kaldığınızı umuyoruz.

Şerefe – Jim ve Christina XX

Christina, yakın zamanda sabahın erken saatlerinde mahallede yürüyüş yapmak için kalkıyor. Bazı muhteşem fotoğraflar biriktiriyor ve bir fotoğrafçının günün tercih ettiği zamanın AM’nin erken olduğu konseptine ağırlık sağlıyor.

Birchgrove Beach’ten bu çekim benim yeni favorilerimden biri.

Ama bugün bizim için son derece özel bir gün. Bu bizim düğün etkinliği yıldönümümüz! Balmain Doğu’daki Fenwick adlı güzel bit kafe restoranına geldik. Feribot iskelesinin yanındaki su üzerinde en iyi eski bir kumtaşı binasında. Birkaç kez kahvaltı için buradayken, bu bizim ilk öğle yemeğimiz.

Hayal kırıklığına uğratmaz.

Proscuitto ve beyaz nektarin ile bu burrata kesinlikle lezzetlidir.

Yanımızdaki masadan esinlenerek, şebekemizi seçmek için bir kase patates kızartması satın alıyoruz. Christina, kavrulmuş brokolini yanı sıra kereviz püresi ile okyanus alabalığı var. Kudüs enginar püresi, kral kahverengi mantar ve kırmızı kırmızı şarap azaltma ile sığır eti bonfile tercih ediyorum.

Gerçekten olağanüstü yemeğimizi seçmek için ödüllü listeden kırmızı şarap seçiyoruz. Waitstaff tam burada harika yanı sıra gerçekten pratik kapsamlı menüde gezinme.

Sonunda İtalyan şarapları (sunucumuz Sardunya’dan) – Veneto’dan şık bir Valpolicella Superiore ve Christina için güzel bir gevrek Sardunya Vermentino var.

Bize Mutlu Yıllar! Bu 12 yıl çok hızlı geçti, ancak işte çok daha fazlası.

Christina’nın bir sonraki Dawn çekimi hatalı bir kano tarafından paylaşılıyor!

Bu akşam Adelaide’den eşimiz Chris’i yakalıyoruz. İş için kasabada, ancak onu ofisten şehirdeki birkaç çubuğa çırpıyoruz. Birkaç bira ve Clarence’dan dövüşte yemek için yemek için bir ısırık var, ki bu bir İngiliz pub gibi, içeri girerken jetlag alamayacağınız olağanüstü.

Ama biz yeni bir bar için yer değiştirme daha önce hiç bulunmadı – Double Deuce Lounge. Swayze geleneksel roadhouse’daki bardan sonra, bu karışık içecek çubuğu son derece havalı. Üstündeki binanın kirişlerinin altında ve 70’lerin film titreşimleriyle dolu, bu çubuğun önümüzdeki kış boyunca yatmak için tercih edileceğini hissediyorum.

Dikkat çekici içeceklerimizi yudumlarken (kelepçeler ve düğmeleri – barın eski bir moda versiyonu – ve şimdiye kadar tattığım en seçkin kahve karışık içecekleri denemelisiniz), stantımıza gevşiyoruz yanı sıra yağ çiğnemek.

Birkaç daha fazla içki sonra, gidip grain barda bizim eş Roderick sadece birkaç içecek ve atıştırmalık için çok daha fazla içecek için görüyoruz.

Chris’i yakalamak mükemmel. Umarım yakında bir kez daha kasabaya geri dönmüştür.

Sabahın erken saatlerinde liman köprüsünün bir başka güzel manzarası. Christina, yatağa sıkışmış yalan söylerken beni acıma koyuyor… ancak alabilirim. Ben de eve geldiğinde resimlerine hayran kalıyorum. Gerçekten, yatakta kalmak onun için yaptığım bir fedakarlık.

Bu öğleden sonra, seçkin Stevie English ile saç ziyaretinden sonra Christina’yı tatmin etmek için Glebe’ye geldim. Tabii ki, onu görmek mükemmel, ancak bir ön güdü var: Salonunun hemen yanında bir bar olduğunu gördük.

Bunlar olağanüstü 92 GPR’deki içeceklerimizdir (merak ediyorsanız ’92 Glebe Point Road ‘.

Dışarıdan, No. 92 küçük bir köşe çubuğu gibi görünür, ancak içeri girdiğinizde, en iyi geri döndüğünü, bir avluya ve hatta kişisel alanlara sahip bir üst kata sahip olduğunu görürsünüz.

Buradaki içecekler, iyi küratörlü bir kırmızı şarap listesine sahip oldukları gibi güzel bir şekilde yapılmıştır. Akşam yemeği rezervasyonlarımız var, aksi takdirde burada kalacağız, burada yemek yiyeceğiz – yemek menüsü harika görünüyor.

Bu öğleden sonra Christina, bir liman gezisinde yönetim kurulu üyelerine katılıyor! Travmedia olan Nick Wayland (Center) sayesinde Avustralya Seyahat Yazarları Derneği’nin yanı sıra iyi kazanılmış bir kutlama yapıyorlar. Yat.

Gülümsemelere ve kahkahalara rağmen, fırtına bulutları arkalarında toplanır. Bununla birlikte, hava durumu bu cesur halkın ruhlarını azaltacaktır.

Evde otururken sıcak birBenim hakkımda battaniye, bu yüzden fırtına bulutlarının gri halısı Sydney gökyüzünün yanı sıra Shield Christina’nın yanı sıra Westering Güneş’ten takım örtüyor.

Gün batımından hemen önce, bulutlar gökyüzünü ürkütücü bir sepya çevirir.

Yağmurdan kaçmak için boş bir girişimde yöntemlerini doğuya doğru hareket ettiren HMAS Wayland, bulutun pençelerinin kesildiğini ve gün batımında kavradığını görmek için geri bakarlar. Güzel ama üzücü bir manzara.

Gerçekten de, birkaç saat sonra, bir bedraggled, ancak Christina’nın gördüğüm en yoğun elektrik fırtınalarından biri olan evden geleceğinden memnun olacak. Şimşek geceye getirir, ancak sabah molaları güneşli olduğu kadar uzaklaşır.

Bugün annem ve babanın düğün etkinliği yıldönümü! 45 yıl-kırk beş yıl! Bu inanılmaz değil mi? Tam burada evlenmeden uzun bir süre önce Kent’teki Ramsgate’deler. Babam hala eski hileleri kadar!

Aynı gün, iyi arkadaşlarımız Jo ve Paul daha önemli bir yıldönümünü kutluyor. 20. yıl, çünkü memnunlar (aslında memnun olduktan sadece altı ay sonra).

Birkaç büyük eşle kutlamak için evlerine dönüyoruz.

Bu vesileyle, Jo özel bir karışık içecek yumruk attı. Mardi Gras’taki tatmin edici olduklarını ve Paul’ün rom gibi olduğu bir New Orleans tarzı Cajun Kasırgası!

Bu başlı karışık içecek, pelin dolu bir tutku kabı kabuğu ateşe verildiğinde hayatı endişelendiriyor!

Jo, baharatlı rom karışımını alevlerin üzerinden geçirir, pelinleri karışık içeceğin geri kalanıyla karıştırır ve aynı zamanda bazı kaşları kurtarır.

Mükemmel bir gece – hatırlanması gereken bir gece.

Bu baskıda çok mutlu olmayı umuyoruz. İşte hepimizin kutlaması için çok daha fazla yıldönümü.

Şerefe – Jim ve Christina XX

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *